Pēc viņa iecelšanas "Burisma Holdings" izplatīja preses relīzi, paziņojot, ka Hanters Baidens vadīs "kompānijas juridisko nodaļu un sniegs holdingam atbalstu sadarbībā ar starptautiskajām organizācijām".
Pats Hanters Baidens intervijā laikrakstam "New York Times" norādīja, ka šī relīze neatbilst patiesībai un viņš nekad nav vadījis kompānijas juridisko nodaļu.
Pēc dažu mediju ziņām, Baidens jaunākais mēnesī saņēmis 50 000 dolāru lielu algu un piecos gados "Burisma" uz viņam piederošu kontu vienā no ASV bankām pārskaitījusi 3,1 miljonu dolāru.
Pēc viņa kļūšanas par "Burisma Holdings" uzraudzības padomes locekli daudzas tiesību aizstāvju organizācijas ASV un pat Baltā nama darbinieki paziņoja, ka viņa iecelšana var liecināt par interešu konfliktu, jo viņa tēvs tajā pat laikā bija ASV prezidenta speciālais pārstāvis, kurš bija atbildīgs par palīdzību reformu veikšanā un pretkorupcijas likumu pieņemšanā Ukrainā.
"Burisma Holdings" uzraudzības padomē jau bija vairāki pazīstami politiķi, tostarp bijušais Polijas prezidents Aleksandrs Kvasņevskis, un kā rakstīja ASV mediji, Baidena jaunākā iecelšana varēja būt saistīta ar kompānijas īpašnieku iegūt "ekskluzīvu pieeju" svarīgākajām figūrām ASV administrācijā.
Hanters Baidens vēlāk paziņoja, ka tikai vienreiz īsi sarunā ar tēvu pieminējis savu darbu "Burisma" un nav nekad ar viņu apspriedis kompānijas lietas.
Trampa un Zelenska sarunā figurē arī incidents ar Ukrainas ģenerālprokurora Viktora Šokina atlaišanu.
Viņš ģenerālprokurora amatā tika iecelts 2015.gada februārī un krimināllietu skaitā, kuras viņš dabūja "mantojumā", bija lieta pret Zločevski. Vēlāk Šokins ierosināja vēl vienu lietu, uzdodot prokuratūrai pārbaudīt, uz kāda pamata izdotas gāzes ieguves licences Zločevska kompānijām laikā, kad viņš bija ekoloģijas ministra amatā.