Kā norādīts sūdzībā, vairāki Baltā nama darbinieki esot bijuši sašutuši par telefonsarunu un vērsušies pie administrācijas juristiem, jo uzskata, ka esot bijuši liecinieki tam, kā prezidents izmanto savu amatu personīgā labuma gūšanai.
Telefonsarunu esot klausījušies apmēram ducis Baltā nama amatpersonu, kā tas ierasts. Iespēja noklausīties zvanu sākotnēji neesot tikusi ierobežota ārpus ierastās procedūras ietvariem, jo tas bija plānots kā "ierindas" zvans citas valsts līderim.
Sūdzības otrā daļa attiecas uz Baltā nama darbinieku mēģinājumiem ierobežot pieeju visiem telefonsarunas ierakstiem un atšifrējumiem, "it īpaši oficiālo vārdu-pa-vārdam atšifrējumu". "Šī rīcība manā skatījumā pasvītro to, ka Baltā nama amatpersonas apzinājās telefonsarunā notikušā svaru," norāda trauksmes cēlājs.
Baltā nama juristi esot darbiniekiem likuši izdzēst elektronisko atšifrējumu no datorsistēmas, kurā šādi dokumenti parasti tiek glabāti. Tā vietā dokumenti tika pārvietoti uz atsevišķu elektronisko datubāzi, kurā glabājas noslepenota un sevišķi slepena informācija.
Trešajā sūdzības daļā aprakstīti jautājumi, kas joprojām radot bažas. To vidū ir ASV īpašā pārstāvja Kurta Vokera un ASV vēstnieka Eiropas Savienībā Gordona Sondlenda tikšanās ar Ukrainas augstākajām amatpersonām, kuras laikā esot doti padomi, kā "pieiet" prasībām, ko Tramps izteica Zelenskim.
2.augustā Džuliāni esot Madridē ticies ar Zelenska padomnieku Andriju Jermaku, kas esot kalpojusi kā atskaitīšanās par nedēļu iepriekš Trampa un Zelenska apspriesto "lietu" izmeklēšanu.
Trauksmes cēlājs norāda, ka kopš šī gada maija vidus vairākas ASV amatpersonas esot bijušas "dziļi noraizējušās" par Džuliāni iespējamo nacionālās drošības procedūras apiešanu, kalpojot kā ziņojumu nodevējam starp Trampu un Kijevu.
Vairākas amatpersonas esot teikušas - Ukrainas valdībai lika domāt, ka tikšanās vai telefonsaruna ar Trampu atkarīga no tā, vai Zelenskis izrādīs gatavību "piespēlēt" Lucenko un Džuliāni izteiktajām apsūdzībām.