Aizbraukt uz grandiozo, bet sterilo un šķietami tukšo Turkmenistānas galvaspilsētu, palikt motelītī "lauku vecmāmuļas stilā" un kafejnīcā satikt vīru ar atraisījušos mēli, kurš jaunībā esot bijis Laimas Vaikules basģitārists Jūrmalā. Jau viens šāds brauciens ir piedzīvojums, ko atcerēties visu atlikušo mūžu, taču Mārim Upeniekam, ceturtdaļslodzes ceļotājam no bloga "Kā tur ir" redakcijas, aiz muguras ir jau kāds ducis tikpat aizraujošu ceļojumu.
Viņš intervijā portālam TVNET ļauj ieskatīties pasaules nostūros, ko vairums tūristu pat neiedomātos apciemot.
- Tu esi pabijis vairākos galamērķos, par ko vairums ceļotgribētāju pat neiedomātos: mazzināmajā Dienvidaustrumāzijas valstiņā Austrumtimorā, Pamira lielceļā caur Tadžikistānu, Kirgizstānu un pat Afganistānas pierobežu, Japānas graustu salā Gunkanjimā, daudzviet Āfrikā un Tuvajos Austrumos. Kā izvēlies savus galamērķus? Un vai, dodoties ceļā, tev ir kādas gaidas par to, ko tur piedzīvosi?
Laika gaitā pamatojums, ar ko sev "iepārdodu" vajadzību doties uz to vai citu vietu, protams, ir tendēts mainīties. Sākumā tā vienkārši bija tīra, neatšķaidīta interese par to, kā cilvēki dzīvo tuvākās un pēc tam arī nedaudz tālākās zemēs, bet brīdī, kad pirmā ziņkāre un apetīte bija remdēta, sapratu, ka gribu, lai apmeklētās vietas man kaut ko iemāca, dod jaunu perspektīvu uz pasauli.
Tā, piemēram, – lai saprastu, ko nozīmē pārapdzīvotība, bija vērts aizbraukt uz Bangladešu, kur tikai divas reizes par Latvijas teritoriju lielākā platībā dzīvo gandrīz 170 miljoni cilvēku.