Tehnoloģiju attīstība ir ļāvusi cilvēku dzīves mirkļus iemūžināt ārkārtīgi augstas kvalitātes video un foto materiālos. Tomēr tās arī var tikt izmantotas, lai manipulētu ar to emocijām un ietekmētu pieņemtos lēmumus.
11.-15. septembrī portāls TVNET piedalījās Zviedrijas institūta rīkotā studiju braucienā. Tā ietvaros Stokholmā bija iespējams satikt Zviedrijas ebreju padomes priekšsēdētāju un Eiropas ebreju studiju institūta dibinātāju Lenu Pozneru Korosi. Sieviete pastāstīja par starpgadījumu saistībā ar uzstāšanos konferencē par musulmaņu organizāciju «Ibn Rushd». Tajā tika prezentēts pētījums par organizācijas darbību, kuru pēc tam varētu izmantot, lai nolemtu, vai Zviedrijas valdībai būtu nepieciešams turpināt tās finansēšanu.
Brīdī, kad viņa kopā ar citiem konferences runātājiem (viens no tiem esot bijis ebrejs) stāvējusi uz skatuves, pa durvīm esot ienākuši trīs neonacisti, kuri no priekšējās rindas sākuši filmēt uzstāšanos. Korosi norāda, ka tas esot ticis darīts ar mērķi iebiedēt un draudēt runātājiem ļoti smalkā un netiešā veidā.
No vienas puses, demokrātija Zviedrijā ļauj jebkuram uzņemt fotogrāfijas vai video, bet, no otras puses, cilvēki nespēj ietekmēt to, kā šie foto/video materiāli tiks izmantoti pēc tam.
Tas savukārt var cilvēkus apklusināt un likt tiem nepaust savus uzskatus. Viņa savas sajūtas filmēšanas brīdī aprakstīja kā ļoti nepatīkamas.