Veikali Kašmirā uz neilgu laiku tiek atvērti, un iedzīvotāji sapērk svarīgākās preces. Šrīnagaras pilsētas ielās atkal brauc mašīnas. Daži cilvēki pat iziet pastaigāties pa bulvāri, kas ved gar Dala ezeru.
Tomēr Ančara ir vieta, kur policija netiek ielaista. Rajonā joprojām nav atsākuši darboties valsts nodrošinātie pakalpojumi, piemēram, skolas. Vietējiem jāizdomā, kā to apiet. Četri koledžas studenti nelielā dzīvojamajā mājā atvēruši pagaidu skolu, kurā katru dienu pasniedz mācībstundas apmēram 200 bērniem.
"Nemieru dēļ cieš šajā rajonā dzīvojošo skolēnu izglītība. Mēs nepieļausim, ka nākamajām paaudzēm jācieš," saka students Adils, kurš teju piespiedu kārtā kļuvis par skolotāju.
"Šie bērni ik dienas redz tikai īstas un gumijas lodes," piebilst viņa kolēģis Valīds.
Citi studenti sniedz vienkāršu medicīnisko palīdzību, lai vietējiem nebūtu jādodas ārā no noslēgtā rajona un jāriskē tikt arestētiem.
Ančaras iedzīvotāja Rubina stāsta, ka viņas 15 gadus vecajam dēlam, ejot mājās no piektdienas lūgšanas, esot trāpījušas policijas raidītās gumijas lodes. Puikas galva ir nosaitēta, un viņš kopš incidenta nav runājis. Taču ģimene labāk ārstē viņu mājās, nekā riskē ar to, ka pusaudzis ārpus Ančaras barikādēm tiks apcietināts.
"Ja viņam nāksies doties uz tuvējo valsts slimnīcu, lai nomainītu apsējus, ar viņu kopā ies sešas vai septiņas sievietes, lai viņu neaizrauj prom," saka Rubina.
Daļu Kašmiras, kur vairākums iedzīvotāju ir musulmaņi, kontrolē Indija, daļu - Pakistāna, bet kā Deli, tā Islamabada pretendē uz visu Kašmiras teritoriju. Kopš 1947.gada, kad beidzās Lielbritānijas koloniālā pārvalde, šīs teritorijas dēļ starp abām valstīm izcēlušies divi kari.
Indijai piederošajam Džammu un Kašmiras štatam gadu desmitiem bijusi zināma autonomija pārvaldes jautājumos, taču Indijas valdība augustā to atcēla un pieņēma lēmumu par štata sadalīšanu divos administratīvajos rajonos.