Traģēdiju neviens nevarēja paredzēt, jo pāris tobrīd jau vairākus mēnešus bija pašķīries. Tomēr atšķirtība parasti nebija ilga, jo Artjoms pret meiteni ilgstoši lietoja psiholoģisko vardarbību un savam upurim bija uzbūris sagrozītu priekšstatu par mīlestību.
Anastasijai nebija savas atsevišķas dzīves - tā visa piederēja Artjomam. Pusaudze nedrīkstēja bez viņa aiziet uz draugu ballīti. Artjoms neļāva valkāt svārkus un kleitas. Artjoms zvanīja un prašņāja, kas viņai mugurā; ja atbilde puisim nepatika, tad Anastasijai bija jāpārģērbjas. Par kosmētiku un manikīru nebija pat ko domāt.
Artjomam bija draudzenes sociālo tīklu paroles, un viņš lasīja viņas sarunas. Artjoms bija greizsirdīgs pat uz Anastasijas draudzenēm, ar kurām viņai aizliedza kontaktēties.
Artjoms saviem draugiem stāstīja - ja viņš nevarēs būt kopā ar Nastju, tad to nevarēs arī neviens cits. Viņš draudēja nogalināt meiteni vai izdarīt pašnāvību, ja nenotiks pēc viņa prāta.
Anastasija dažreiz ierunājās, ka Artjoms, ļoti iespējams, viņu kādreiz nogalinās.
Visi domāja, ka tie ir tikai tukši draudi. Kaut arī Artjoma agresija nebija nekāds noslēpums: Anastasijas draudzenes stāsta, ka viņš meiteni esot sitis, žņaudzis, pat uzklupis ar beisbola nūju.
"Viņa tā arī nesaņēmās pateikt mātei un staigāja ar zilumiem," raidījumam "Aktuālā kamera" stāsta Anastasijas draudzene.
Katrs desmitais pusaudzis
Artjomam un Anastasijai līdz liktenīgajai dienai bija tipiskas emocionāli un fiziski vardarbīgas attiecības. Igaunijas Tieslietu ministrijas un Tartu Universitātes 2016.gada pētījumā katrs desmitais jaunietis vecumā no 16 līdz 18 gadiem atbildēja, ka ir pieredzējis fizisku vardarbību attiecībās.