- Kopumā, datu aizsardzības regula sedz visus datus no jebkura laika. Ja, piemēram, tev ir kompānija, kas darbojas 50 gadus, un datu regula aizsargā visus datus, arī tos, kas sniegti pirms 50 gadiem. Kā piemēru vēlos minēt vienu baznīcu Zviedrijā. Viņi ir publicējuši video saistībā par šo tēmu. Baznīca, kā zinām, pastāv simtiem gadu. Un pirms vairākiem simtiem gadu vēl nebija iedomājamas sarunas, kur būtu jautājums – vai drīkstam uzglabāt jūsu datus? Baznīca uzskaitīja lietas, ko tā var darīt ar datiem, un arī iemeslus, kāpēc tai ir svarīgi uzglabāt cilvēku datus. Baznīca ir sena organizācija, taču tā arī neizplata informāciju par cilvēku datiem.
- Nākotnes perspektīvas – kas varētu mainīties datu aizsardzības jomā?
- Mēs redzam, ka organizācijas, kā arī jaunuzņēmumi, kas veido savas lietotnes, pret GDPR prasībām attiecas ļoti nopietni. Viņi veido izpratni par to, kādi dati ir patiesi nepieciešami, kādus datus var izmantot, ko uzglabāt. Pārmaiņas notiek. Cilvēki ar katru gadu arvien labāk saprot, ka viņu personiskie dati ir vērtība, kas jāaizsargā. Pārmaiņas notiek, taču jāatceras, ka joprojām ir ļoti daudz cilvēku, kuriem nav ne mazākās izpratnes, kāpēc ir svarīgi aizsargāt savus datus un personisko informāciju.
- Vai nākotnē vispārīgā datu aizsardzības regula tiks integrēta tehnoloģiskajā attīstībā?
- Diezgan bieži cilvēki jautā – kādas lietotnes lietojam. Tas nav jautājums par lietotnēm, bet process, atsevišķa arhitektūra, kā veidojas datu aizsardzības sistēma. Tas nav vienkāršs jautājums, jo datu aizsardzība ir ļoti komplicēta sfēra. Mūsu uzdevums ir saprast praktiskā līmenī, kā mēs veidosim izpratni un reāli aizsargāsim datus.