Turcijas militārais iebrukums Sīrijā šo valsti ir jau atkal pacēlis ziņu virsrakstu augšgalā. Viens no šīs uzmanības iemesliem ir arī Krievijas ietekmes pieaugums, kurš var veidoties pēc Donalda Trampa izvēles upurēt kurdu sabiedrotos Turcijai.
Sīrijas jaunais karš
Sīrijas ziemeļi uguņo. Turcijas pagājušajā nedēļā uzsāktā militārā intervence ir sniegusi pirmos ieguvumus. Pēc bombardēšanas kampaņas un sauszemes operācijas izvēršanas no kurdu dominēto Sīrijas Demokrātisko spēku (SDF) kontroles ir tikušas atbrīvotas Tell el Ebjadas, Sulukas un citas pilsētas. Kaujas norisinās arī par stratēģiski svarīgo Rāselainu.
Turcijas mērķis šajā operācijā, kurai ir dots nosaukums - «Miera avots» ir tikai viens – ar tās atbalstīto Sīrijas nemiernieku (iespējams arī armijas regulāro vienību) palīdzību izveidot buferzonu visas Sīrijas ziemeļu robežas garumā. Šī buferzona, kura būtu vismaz 30 km dziļa (ASV ir jau norādījusi, ka Turcija būtu gatava iet arī tālāk) tiktu izmantota, lai izmitinātu Sīrijas bēgļus. Tāpat Turcija vēlas, lai šī teritorija nevarētu būt patvēruma punkts Kurdistānas Strādnieku partijai (PKK), kuru Ankara uzskata par teroristisku organizāciju un, kura caur savu atzaru «Tautas aizsardzības vienības» (YPG) ir noteicošais spēks jau minētajos Sīrijas Demokrātiskajos spēkos (SDF). Vienlaikus, vairāki analītiķi ir norādījuši arī uz ko noklusētu – acīmredzamiem centieniem likvidēt jebkādas iespējas izveidot neatkarīgu kurdu politisku veidojumu valsts ziemeļos.