Dinevičs neredz mazajām partijām citu ceļu, kā vien vērsties pie uzņēmējiem un citām interešu grupām, kas varētu šīs partijas atbalstīt: "Šobrīd arī mūsu partijā notiek lielas pārmaiņas un, lai arī ilgi politiskajā arēnā esam bijuši ļoti pieticīgi, situācija ir radikāli mainījusies. Ir atnākuši jauni cilvēki, kas grib un prot strādāt, un attiecīgi veidojas jauna komanda. Es saskatu tajā lielu perspektīvu, tāpēc mēs nopietni domājam par finansējuma piesaisti, lai varētu piešķirt partijai jaunu tēlu un LSDSP varētu pilnvērtīgi startēt gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Pagaidām vēl nezinu, kā rīkosies mūsu partija, jo to lemsim kopā ar kolēģiem, bet ir pilnīgi skaidrs, ka pie šādas partiju finansēšanas kārtības mazās partijas būs spiestas pieņemt arī "oligarhu" ziedojumus un cita veida palīdzību. Ja šādi piedāvājumi, protams, tiks izteikti."
Jau vēstīts, ka valdība aizvadītajā otrdienā atbalstīja grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas paredzēti, lai mazinātu partiju finansiālo atkarību no privātajiem ziedojumiem un ziedotāju ietekmes.
Tieslietu ministrijā (TM) skaidroja, ka valsts budžeta finansējuma saņemšanas gadījumā tiks samazināts fizisko personu ziedojumu, biedru naudas un iestāšanās naudas kopējais limits - no 50 līdz 12 minimālajām mēnešalgām, proti, no 21 500 eiro līdz 5160 eiro.
Likumprojekts arī paredz piešķirt valsts budžeta finansējumu politiskajām partijām, par kurām iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju - 4,5 eiro par katru iegūto balsi, kā arī 0,5 eiro par katru iegūto balsi pašvaldību domes vēlēšanās un 0,5 eiro par katru iegūto balsi Eiropas Parlamenta vēlēšanās.