Viņa viesnīcu numuriņos nakšņo trešo daļu gada. Pavisam pabijusi 58 pasaules vietās, bet grib redzēt vēl. Kad rodas tāda iespēja - ir jāceļo!
Alīna Andrušaite kopā ar vīru Jēkabu veido blogu sapnumedniece.lv. Viņa raksta, bet viņš uzņem fotogrāfijas, kuras piesaistījušas "Lonely Planet" ceļvežu uzmanību. Sarunā ar portālu TVNET Alīna stāsta par vienu no saviem neparastākajiem ceļojumu galamērķiem: Norvēģijai piederošo arktisko teritoriju Svalbāru, kur pabija 2018.gadā.
- Kā tu nonāci līdz idejai doties ceļojumā uz Svalbāru? Kāpēc ne uz siltajām zemēm?
Mans vīratēvs Andris Andrušaitis ir jūras biologs. Viņš jau kādu laiku ir labos draugos ar Latvijas Radio žurnālistēm – Sandru Kropu un Paulu Gulbinsku, kas veido raidījumu "Zināmais nezināmajā"par zinātni. Viņas bija plānojušas braukt uz Globālās sēklu glabātuves desmitās gadadienas svinībām, paaicināja līdzi vīratēvu. Mēs ar vīru "iesēdāmies astē". Mums nebija konkrētu plānu uz turieni braukt, taču izmantojām iespēju, kad tāda parādījās.
- Par Svalbāru biežāk runā saistībā ar zinātni, bet kā ar tūrisma industriju?
Patiesībā tūrisma industrija tur ir ļoti liela. Uz turieni pat neiesaka braukt vasarā, jo tad tur piestāj lielie kruīza kuģi un vienā dienā izlaiž 4000 cilvēkus, kaut arī ikdienā tur dzīvo tikai apmēram divarpus tūkstoši cilvēku. Zinātnieki ir mazākā daļa, bet tūrisms ir būtiska industrija.
Uz Svalbāru var doties bez raizēm - nav jābūt zinātniekam vai jādodas speciālā ekspedīcijā. Pietiek nopirkt biļeti un aizbraukt. Tas ir atvērts un pieejams galamērķis jebkuram parastam cilvēkam, kurš tur vēlas nokļūt.