Meža stādīšana ir visbiežāk izmantotā atjaunošanas metode – to iespējams piemērot daudziem meža augšanas apstākļu tipiem.
Jāsecina, ka pareizi un kvalitatīvi veikta stādīšana ir droša meža atjaunošanas metode, kas koku stādiem garantē optimālus augšanas apstākļus.
Jāuzsver, ka mežiem nozīmīga ir ne vien jaunu koku stādīšana, bet arī katra indivīda attieksme pret tiem. Mežs vilina gan ar kultūrvēsturiskajiem objektiem, gan ogošanu un sēņošanu, gan dažādām atpūtas vietām. Ko katrs no mums var darīt, lai mežus un tajos esošās vērtības saglabātu?
Līdzsvarojot ekonomiskos, mežizstrādes un sabiedrības vajadzības, Latvijas valsts meži ir attīstījuši, labiekārtojuši un uztur vairāk nekā 350 atpūtas vietu valsts mežos, aicinot iedzīvotājus atpūsties un atklāt meža burvību.
Latvija ir viena no retajām valstīm, kur mežā atļauts brīvi pārvietoties, vākt ogas un sēnes. Iedzīvotāju uzturēšanos un pārvietošanos mežā, kā arī iespējas brīvi lasīt ogas un sēnes nosaka „Meža likums”. Tas paredz, ka fiziskajām personām ir tiesības uzturēties un brīvi pastaigāties valsts un pašvaldības mežā, kā arī lasīt ogas un sēnes,
izņemot gadījumus, kad mežā ierīkotas speciālas nozīmes plantācijas vai iežogotas platības dzīvnieku turēšanai nebrīvē un ierobežotas aizsargjoslas ap ūdens ņemšanas vietām.
Valsts mežā nav aizliegts melleņu lasīšanā izmantot palīglīdzekļus, tā saukto ogu „kombainu”. Ievācot ogas šādā veidā, notiek mazo zariņu nolaušana, kas, protams, ietekmēs ražu nākamajos gados. Taču, piemēram, zilenes ar „kombainu” lasīt nav lietderīgi, jo tās nogatavojas ļoti nevienmērīgi. Zaļās ogas nenogatavosies, sažūs, un būs jāizmet. Ogas lasīt ar „kombainu” ir aizliegts dabas liegumos.