Televīzijā LRT+ skaidro, ka notikušais ir pārpratums. Kanāla LRT+ attīstības direktore Inese Šuļžanoka saka:
"Pirmkārt, tas bija paša žurnālista viedoklis. Tas nekādā veidā nesaskanēja ar redakcijas viedokli. Kad atklājām, pamanījām šo situāciju, tad raidījumu noņēmām, un tas nav nekur pieejams, mēs atvainojāmies Aizsardzības ministrijai. Jāsaka, ka šis cilvēks vairs pie mums arī nestrādā."
Savukārt Dzalbe saka, ka viņa teiktais intervijā ir patiesība. Viltus ziņa esot apgalvojums, ka Krievija ir agresors. Pierobežā daudzi esot pārliecināti, ka šādu kaimiņvalsts tēlu mākslīgi uztur Aizsardzības un Ārlietu ministrija.
Pēteris Dzalbe, Daugavpils domes deputāts (no 2010.- 2017.gadam) (No sirds Latvijai):
"Principā Krievijas televīziju es neskatos. Es ikdienā tiekos ar Latgales iedzīvotājiem, es tiekos gan Daugavpilī, gan Rēzeknē, kur strādāju, gan arī Ludzā un Kārsavā. Mēs neviens neredzam nekādu agresiju no Krievijas puses. Mēs neredzam nekādu tendenciozu uzbrukumu Latvijas valstij. Mēs to neredzam. Jā, ir cilvēki, kas to cenšas parādīt citā gaismā, ir jācīnās ar viltus ziņu ražotājiem, kuri mēģina tādā veidā pagriezt, ka ir kāds agresors."
Nelegālo televīziju tirgoņu tvarstīšana, Latvijas Radio studijas izveidošana Rēzeknē un citi centieni mazināt Krievijas TV ietekmi Latgalē nav nesuši augļus. Te joprojām pieejama nelegālā televīzija, kas ir lētāka par Latvijas piedāvājumu. Iedzīvotāji nav mainījuši savus Krievijas televīzijas kanālu skatīšanās ieradumus. Arī daudzi Latgales žurnālisti dzīvo Krievijas informatīvajā telpā un ienes propagandas vēstījumus Latvijas ziņu apritē. Ar to kanāls LRT+ saskāries, konkursā meklējot darbinieku.
Šuļžanoka skaidro, ka viena no problēmām bija, ka liela daļa pretendentu labi nerunāja latviski, otra problēma - šo pretendentu autoritātes žurnālistikā bija Krievijas propagandas raidījumu slavenākie vadītāji.