“Gan Labklājības ministrija, gan Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija savā ikdienas darbā secinājusi, ka joprojām ir augsti vardarbības rādītāji, gan pret bērniem, gan vienaudžu starpā, tāpēc Labklājības ministrija īsteno dažādus pasākumus, lai mazinātu vardarbības riskus,” saka Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Liene Kauliņa – Bandere.
Oriģinālo dizainu apmācību telpām “Centrā Dardedze” veidoja interjeta arhitektūras aģentūra "Annvil", savukārt izbraukuma nodarbību scenogrāfiju radīja režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs un režisors Jānis Znotiņš.
“Pēc manām domām, svarīgākais mērķis, uz ko ved Džimbas drošības programma, ir zinoša sabiedrība - jo zinošu sabiedrību ir daudz grūtāk čakarēt.
Visvieglāk ir nodarīt pāri cilvēkam, kurš nezina, ko citi viņam drīkst vai nedrīkst darīt.
Šeit bērni iemācās neklusēt par lietām, par kurām nedrīkst klusēt,” sacīja Jānis Znotiņš.
Džimba jau 15 gadus runā ar bērniem
Džimbas drošības programma tika izveidota pirms 15 gadiem ar mērķi mazināt vardarbības riskus un ir vienīgā preventīvā programma 5-10 gadus veciem bērniem. Ņemot vērā to, ka šobrīd bērnu seksuāla izmantošana arvien biežāk notiek interneta vidē, šobrīd programma ir aktualizēta, iekļaujot arī moderno tehnoloģiju radītos riskus - tostarp bērnu kailbilžu izplatību un bērniem nepiemērota satura pieejamību.
Džimbas nodarbībās bērniem vieglā un interaktīvā veidā tiek stāstīts par drošību attiecībās – ar dziesmām, filmiņām, attēliem un uzdevumiem tiek pārrunāts, kas ir ķermeņa personiskās drošības robežas, kā atpazīt nedrošas situācijas un kā vērsties pēc palīdzības, savukārt pedagogi ir aicināti apgūt Džimbas 9 soļu programmu un kļūt par Džimbas aģentiem.
Izglītojošās nodarbībās piedalījušies vairāk nekā 25 000 bērnu, bet par Džimbas aģentiem kļuvuši 600 pedagogi, kuri paši vada apmācības savās izglītības iestādēs.