Pasaules bankā Miks nokļuva nejauši. Sākumā viņš ieguva bakalaura izglītību Latvijas Universitātē publiskajā administrācijā. Pēdējā kursā vīrietis saprata, ka vēlas specializēties starptautiskajās attiecībās. Šai pašā laikā viņš apzinājās savu aicinājumu - risināt globālas problēmas.
“Visi saprot: ir ļoti slikti, ka 11% pasaules iedzīvotāju dzīvo ekstrēmā nabadzībā. Slikti, ka mums ir klimata pārmaiņas. Mēs zinām, ka ir visas šīs globālās problēmas. Un man likās:
lai arī pats personīgi es nekad nebūšu tas galvenais risinātājs, bet tomēr, ja man izdosies to [pasaules] pulksteni pagriezt kaut vai par milisekundi pareizajā virzienā, es būšu priecīgs.
Nest savu pienesumu – tāda man bija doma kaut kāda brīdī.”
Ar laiku Mikam pavērās iespēja braukt un studēt ASV. Studiju laikā Kolumbijas universitātē viņš pieteicās vasaras praksei Austrumtimorā – valstī, kura atkopās pēc pilsoņu kara. Tur viņš nostrādāja krietni vairāk par prakses laiku - 8 mēnešus. Faktiski pēdējā darba dienā Mikam piezvanīja un aicināja uz sarunu Pasaules bankā par vienu projektu.
“Beigās izrādījās, ka viņi bija redzējuši mani kaut kādā konferencē, kur es uzdevu jautājumus, viņi man piedāvāja darbu un pēc tam es vadīju komandu, ar kuru mēs nākošo pusotru gadu braucām pa visu Austrumtimoru, vācām dažādus datus par to, kā notiek ciemu pārvaldība, kādas ir problēmas katrā no tiem ciemiem, kādā veidā viņi visu prioritizē,” stāstīja Muižarājs.
Saikni ar dzimteni Mikam palīdz uzturēt nevalstiskā organizācija “Ar pasaules pieredzi Latvijā”, ko viņš kopā ar domubiedriem izveidoja pirms trīs gadiem. Galvenokārt NVO nodarbojas ar remigrācijas jautājumiem, tātad, kā veicināt cilvēku atgriešanos Latvijā.
“Mēs katru mēnesi organizējam stāstu vakarus, kur tie cilvēki, kas ir atgriezušies atpakaļ, stāsta par savu pieredzi: ko viņi darīja ārzemēs, un ko viņi dara šeit.
Ļoti bieži tā ziņa, kas iziet uz āru ir, ka Latvijā viss ir slikti. Mēs, balstoties uz šiem pieredzes stāstiem, gribam parādīt, ka reālā situācija nemaz nav tik slikta,” pārliecināts Muižarājs.