Iesūti ziņu!

Ugunsdzēsējiem piegādāti pirmie 11 droni (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Drons; ilustratīvs foto.
Drons; ilustratīvs foto. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis pirmos 11 bezpilota gaisa kuģus jeb dronus, kurus tuvākajā laikā plānots sākt izmantot izsaukumos,  informēja VUGD.

Notikumu vietās ugunsdzēsēji dronus izmantos, lai veiktu izlūkošanu, tajā skaitā, apzinātu notiekošā mērogus, uguns vai bīstamās vielas noplūdes izplatīšanos un citus svarīgus faktorus, kuri nepieciešami lēmumu pieņemšanai. Īpaši nozīmīga dronu izmantošana ir plašos ugunsgrēkos.

Ar droniem netiks padots ūdens ugunsgrēka dzēšanai vai veikta cilvēku glābšana no bīstamās zonas, tie tiks izmantoti papildus operatīvās informācijas iegūšanai notikuma vietā.

Šobrīd norisinās darbs pie normatīvo dokumentu sagatavošanas un apmācību programmas izstrādes, jo pirms dronu lietošanas nepieciešams noteikt iekšējos regulējumus un apmācīt VUGD amatpersonas.

Dronu integrēšana VUGD darbībā tiek īstenota atbilstoši Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektam.

Projekta ietvaros kopumā tiks iegādāti trīs veidu droni

 11 ar optisko kameru paredzēti droni jau ir piegādāti. Nākotnē tiks piegādāti 30 droni ar optisko kameru un termokameru, kā arī divi multifunkcionālos droni, kas būs aprīkoti ar augstas izšķirtspējas termokameru un vizuālās redzamības kameru ar spēcīgu optisko palielinājumu. Droni ar optisko kameru un termokameru, kā arī multifunkcionālie dronus piegādās līdz 2020.gada sākumam. 

Dronu izmantošanu VUGD plānots iedalīt divos līmeņos - reģionālajā un nacionālajā. Reģionālajā līmenī droni tiks izvietoti struktūrvienībās un uz ugunsdzēsības autocisternām, lai veiktu ātru un vienkāršotu izlūkošanu no augšas.

Nacionālā līmeņa iesaiste ir paredzēta lielākos notikumos. Droni tiks izvietoti uz specializētā transportlīdzekļa, kurā varēs nodrošināt video tiešsaisti, kā arī operatīvi veikt ar dronu uzņemtā materiāla pēcapstrādi, veidot divu un trīs dimensiju kartes, kā arī nodrošināt integrāciju kādā citā kartogrāfiskā materiālā.

Līdz šim VUGD ir izmantojis nodarbināto privātos dronus, ja ir bijusi šāda nepieciešamība lielos izsaukumos.

Minētājā programmā VUGD budžeta daļa projektā ir 322 833 eiro.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu