Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Astoņi veidi, kā strādāt gudrāk (14)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: flickr/Kompania Piwowarska

Mums visiem dienā tiek dots vienāds laika daudzums, ko nav iespējams palielināt. Nav nozīmes, cik veiksmīgs vai bagāts jūs esat, – mūsu visu rīcībā ir ne vairāk kā 24 stundas dienā.

No šīm stundām ir jāatņem laiks miegam, ēšanai, nokļūšanai darbā un ikdienas dzīvei. Rezultātā uzņēmējdarbībai reti atliek pietiekoši daudz laika. Taču pastāv veids, kā maksimāli efektīvi izmantot šo laiku, un tas ir saistīts ar strādāšanu gudrāk, nevis vairāk. Izmantojiet astoņus turpmāk minētos padomus, lai paveiktu vairāk īsākā laikposmā.

1. Pārliecinieties, ka jums pilnībā patīk tas, ko darāt

Tas ir diezgan vienkārši. Ja jums pilnībā patīk tas, ko darāt, tas vairs neliksies kā darbs. Tas izklausās klišejiski, bet tā ir patiesība. Man patīk tas, ko daru, un ik rītu es mostos ar prieku par to, kas mani sagaida. Vēlajām naktīm un garajiem braucieniem nav nozīmes – es katru rītu bez pūlēm pieceļos bez modinātāja.

Ja būsiet patiesi aizrāvušies ar to, ko darāt, visa jūsu uzmanība tiks vērsta uz darāmo, tā bez piepūles panākot augstu ražīgumu. Ja jūtaties slikti un jums nepatīk tas, ko darāt, lai cik daudz jūs pelnītu, jums tas nesagādās prieku un ražīgums strauji kritīsies.

2. Izmantojiet tehnoloģijas

Atsakoties no tehnoloģiju pieņemšanas, jūs nokļūstat būtiski neizdevīgākā pozīcijā. Ir pieejami dažādi pārlūku spraudņi, lietotnes un automatizācijas programmatūras rīki, kas var palīdzēt turpat visos jūsu biznesa aspektos un ikdienas pienākumos.

Jau daudzus gadus biznesu ir iespējams vadīt, atrodoties jebkurā vietā, ar klēpjdatora palīdzību. Šodien tas pats ir iespējams ar mobilajām ierīcēm. Mums ir pieejami neticami rīki, kas ļauj mums būt pilnībā neatkarīgiem no atrašanās vietas. Izpildiet uzdevumus, esot ceļā, trenažieru zālē vai gaidot reisu lidostā, – viss bizness un ceļš uz paaugstinātu ražīgumu ir jūsu rokās.

3. Izmantojiet tīklošanas sakarus

Padomājiet par laiku un darbu, ko veltāt tīklošanai, – aktivitātēm sociālajos tīklos, konferenču apmeklēšanai un sarunām klātienē. Ir vērts ieguldīt laiku stabila tīkla izveidei, lai varētu izmantot apkārtējo spēku par labu jūsu biznesam.

Jums ir jādod kaut kas no sevis, lai saņemtu kaut ko pretī, tāpēc centieties palīdzēt pēc iespējas vairākiem cilvēkiem. Šādi izveidotās attiecības var būt noderīgas nākotnē, un, ja jums ir pieejams speciālistu tīkls dažādās nozarēs, jums ne tikai ir iespēja mācīties no pašiem labākajiem, bet arī nav jāuzņemas viss smagums pašam.

4. Mēriet panākumus paveiktajos darbos, nevis nostrādātajās stundās

Daudzi no mums mēdz skaitīt darba stundas. Nesakiet: "Es šodien nostrādāju 12 stundas", bet koncentrējieties uz paveiktajiem darbiem. Ja esat uzņēmējs, darba stundām nav nozīmes – jums nemaksā stundas likmi. Panākumus nosaka paveiktie darbi, nevis stundu skaits.

Iemācoties paveikt darbu ātrāk, izdarīsiet vairāk. Lielākā daļa uzņēmēju pēc dabas ir konkurences motivēti, tāpēc radiet sev personīgu konkurenci un mēģiniet pārspēt savus ikdienas darba rezultātus. Izmēģiniet to un redzēsiet, kā pieaugs jūsu ražīgums.

5. Deleģējiet savas vājās puses

Es vienmēr jutos pārstrādājies, līdz iemācījos uzticēt daļu pienākumu citiem. Dažreiz mums liekas, ka mums ir pārcilvēciskas spējas un ka varam visu paveikt paši, taču tas tā nav. Neviens uzņēmējs nav izcils pilnīgi visās jomās, tāpēc padomājiet, kādas ir jūsu vājās puses, un uzticiet šos uzdevumus kolektīva dalībniekiem, kuriem tie padodas labāk.

Tā vietā, lai mēģinātu vienlaikus tikt galā ar simt pienākumiem, veltiet galveno uzmanību tam, ko protat vislabāk, un pārējos uzticiet citiem. Šī vienkāršā izvēle var radīt pozitīvas pārmaiņas jūsu uzņēmumā. Nebaidieties vērsties pie ekspertiem – jo ātrāk sapratīsiet, ka nevarat izdarīt visu, jo ražīgāks kļūsiet.

6. Koncentrējieties uz nepārtrauktu progresu

Jūs nesasniegsiet finišu vienā dienā. Jebkura uzņēmēja ceļa sākums parasti ir ļoti smags, taču, virzoties uz priekšu, jūs iemācīsieties tikt ar to galā un pakāpeniski sasniegsiet savus mērķus. Vissvarīgākais ir neatlaidība.

Ja ik dienu koncentrēsieties uz progresu un nepārtraukti virzīsieties uz priekšu, ātrāk vai vēlāk sasniegsiet savu mērķi. Ja progress ir jūsu apsēstība, jūs iemācīsieties paveikt darbus efektīvāk, koncentrējoties uz svarīgāko.

7. Likvidējiet visus traucējumus, kas novērš uzmanību

Traucējumi, kas novērš uzmanību, izpaužas visdažādākajos veidos, un, jo ātrāk no tiem atbrīvosieties, jo ātrāk nostāsieties uz īstā ceļa. Izvairīšanās no šiem traucējumiem ļaus jums virzīties tālāk.

Jums ir jābūt pat nedaudz egoistiskam un jāvērtē savi sapņi un labklājība augstāk nekā pārējo sajūtas. Ģimene, draugi un attiecības var ietekmēt jūsu efektivitāti pozitīvi – saudzējiet tās un rūpējieties par tām.

8. Nevilcinieties – izvirziet mikromērķus

Vilcināšanās kaitē ražīgumam un viens no biežākajiem vilcināšanās cēloņiem ir bezspēcības sajūta. Mums visiem ir lieli mērķi. Mēģinot tos sasniegt uzreiz bez vairākiem starpposmiem, jūs noteikti pārņems bezspēcības sajūta.

Sadaliet savus mērķus vairākos mikromērķos. Tas ļaus jums gūt piepildījuma sajūtu, sasniedzot tos. Redzot nelielu progresu, arī lielais mērķis šķiet vieglāk sasniedzams.

Ceturtdien, 21. novembrī Kopstrādes telpā "Teikums", "Jaunajā Teikā" Rīgā, Gustava Zemgala gatvē 78 notiks seminārs Kultūra, vērtības un uzņēmums. Pieteikties semināram ir iespējams šeit

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto
Svarīgākais
Uz augšu