Ar “British Airways” saistītie informācijas avoti norāda, ka uzņēmumam - tāpat kā daudzām citām aviokompānijām, kas Eiropā veic īsus pārlidojumus, ir īpaša datorprogrammatūra, kas aprēķina, vai lidojuma izmaksas var ietaupīt uz degvielas uzpildīšanas rēķina.
Atkarībā no programmatūras aprēķiniem, lidojumu ekipāžas lemj, vai ieliet lidmašīnā papildu tonnas degvielu. Žurnālistu rīcībā esošie dokumenti liecina, ka nesen “British Airways” veikusi lidojumu uz Itāliju, līdzi pārvadājot gandrīz trīs tonnas papildu degvielas.
Degvielas radītais papildu svars nozīmēja, ka lidmašīna atmosfērā emitēja vairāk nekā 600 kg oglekļa dioksīda – tikpat daudz lidmašīnas izmet atmosfērā uz vienu cilvēku, kurš lido transatlantiskajā reisā no Eiropas uz Ņujorku.
Kopējais izmaksu ietaupījums šajā konkrētajā reisā uz Itāliju bija relatīvi niecīgs – lidsabiedrība ieekonomēja aptuveni 40 eiro. BBC rīcībā nonākušajos dokumentos redzams, ka ietaupījums var būt arī zemāks.
IAG gada peļņa 2018. gadā bija 2,9 miljardi euro, no kuriem aptuveni 80 procentus ienākumu veidoja tieši “British Airways”. Atsevišķi lidsabiedrības pārstāvji šo praksi raksturojuši kā "liekulīgu".
"Tas, ka tik milzīgs uzņēmums mēģina ietaupīt tik mazus mazus līdzekļus, vienlaikus emitējot atmosfērā tik lielu daudzumu CO2, pašreizējā klimata situācijā šķiet neattaisnojami," sacīja lidsabiedrības pārstāvis.
“British Airways” amatpersonas gan atzīst, ka aviosabiedrībās ir ierasta prakse pārvadāt papildu degvielu dažos lidojumos. Aviosabiedrība sacīja, ka BA tas galvenokārt attiecas uz “tālsatiksmes galamērķiem, kā arī uz tām Eiropas lidostām, kur ir ievērojamas cenu atšķirības".