Palīdzēt mēģināja Ivetas māte – pensionāre. Ieķīlāja ātro kredītu kompānijā gan vienistabas dzīvokli Rīgā, gan māju Ropažu novadā, bet parādu atdot nespēja. Tas auga, līdz ar procentiem un kavējuma naudu sasniedza gandrīz 20 000 eiro.
Kā trieciens pienāca paziņojums par izsoli. Tiesu izpildītāja izdevumi parādu palielināja vēl vairāk. Domāt vairs nebija laika, jo tā diena tuvojās. Par finanšu pratību abām sievietēm bija visai aptuvens priekšstats.
Un tad kā no skaidrām debesīm parādījās glābiņš – piedāvājums no LH. Sievietes to nebija meklējušas. “Bija mums pastkastītē, ka var palīdzēt,” atminas Iveta (uzņēmums Re:Baltica vēlāk paskaidroja, ka seko līdzi izsoļu sludinājumiem un tā uzzina, kurās pasta kastēs savu piedāvājumu iemest).
Došanās pie “glābējiem” abas sievietes ierāva joprojām neizprotamu darījumu virpulī, kā rezultātā viņas zem tirgus cenas pārdeva gan māju, gan dzīvokli, kuru tagad jau vairāku gadu garumā mēģina izmaksāt atpakaļ.
Sākumā laipnība, pēc tam steiga
Sākums visiem ir vienāds. LH cilvēki darījuma sākumā bijuši ļoti atsaucīgi.
“Mēs sazvanījāmies. Prasīja, ko gribam atstāt – dzīvokli vai māju. Un tad viņi tā kā novērtēja, ka pa 40 tūkstošiem pārdos to māju un dzīvoklis paliks, un naudiņa vēl paliks pāri. Tiesu izpildītājus vēl samaksās,” Iveta stāsta.
Ģimene jau plānojusi, kā pārpalikušo naudu varēs tērēt, jo dzīvo ļoti pieticīgi un liekas naudas nav bijis. To var manīt arī Ivetas mammas dzīvoklī, kurā notiek saruna. Tas ir kārtīgs, bet vienkārši iekārtots. Tipveida dzīvoklim raksturīgās nelīdzenās sienas istabā tikai gaiši izkrāsotas. Arī mēbeles sen nav mainītas.