Tāpat Ķīnas prezidents esot uzsvēris nepieciešamību izmantot jaunāko tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, uiguru pretošanās gara apspiešanai, piemēram, ieviešot videonovērošanas sistēmas, kas spēj identificēt cilvēkus pēc sejas, kā personīgās informācijas vākšanu un apkopošanu.
Sji arī esot aicinājis Ķīnas varas iestādes rūpīgi izvērtēt ASV pieeju cīņā ar terorisma draudiem pēc 2001.gada 11.septembra teroraktiem.
Atsevišķās sarunās Sji gan pieprasa uigurus nediskriminēt un ievērot viņu tiesības uz ticības brīvību.
Tomēr kā uzsver “The New York Times”, galvenais Sji viedoklis, kas atspoguļots nopludinātajos dokumentos, ir visnotaļ skaidrs – pastiprināt represijas.
Par to liecina arī Sji izteikumi, kuros viņš reliģisko ekstrēmismu pielīdzina lipīgai slimībai, ko nepieciešamas apkarot.
Tāpat Sji arī aicinājis aktīvi īstenot noziedznieku pāraudzināšanas programmas, kas būtu turpināmas arī pēc terorismā apsūdzēto cilvēku atbrīvošanas – kā norāda “The New York Times”, tas ir vienīgais tiešais rīkojumus, kas norāda uz Sji plānu izveidot uiguru “pāraudzināšanas nometnes”.
Sji plāna aktīva īstenošana Siņdzjanā sākta 2016.gadā, tomēr tā izraisījusi daudzu vietējo amatpersonu neapmierinātību un pat aktīvu pretestību. Tā rezultātā varas iestādes kopš 2017.gadā īsteno pārbaudes saistībā ar aizdomām par Ķīnas oficiālās politikas sabotāžas mēģinājumiem Siņdzjanā.
Kā šomēnes paziņoja uiguru aktīvisti, ir iegūti dokumenti par gandrīz 500 nometņu un cietumu, kuros Ķīnas varasiestādes tur šīs etniskās grupas pārstāvjus, un aktīvisti pieļauj, ka šajās vietās tiek turēts daudz vairāk cilvēku nekā ierasti minētais viens miljons.