Tāpat jāņem vērā, ka gan ASV, gan Ķīnā ir reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums. Abas šīs valstis kopā veido 60 procentus no pasaules parāda pieauguma. “Moody’s” brīdināja, ka palēninātā globālā izaugsme rada draudus iespējām mazināt parādu kalnus, kas ir uzkrājušies vēl kopš finanšu krīzes laikiem.
Kredītreitingu aģentūra norādīja, ka kopējais B2 un B3 kategorijas uzņēmumu īpatsvars ir divkāršojies līdz 50 procentiem. Salīdzinot- finanšu krīzes laikā šis rādītājs bija 25 procenti.
Tiek uzsvērts, ka kopš ekonomiskās krīzes, izaugsme ir bijusi “strauja”, bet dažādu šaubīgu grupas uzņēmumu darbība Eiropā joprojām ir zemāka nekā ASV.
Tikmēr Starptautiskais valūtas fonds pagājušajā mēnesī brīdināja ASV par 19 triljonu dolāru korporatīvo parādu, kas faktiski ir kā “laika bumba”, kas draud pasliktināt iespējamo recesiju.
Paredzams, ka pasaules lielākajās astoņās ekonomikās, tostarp arī Apvienotajā Karalistē, šis riska faktors jeb summa, kas pienākas uzņēmumiem, kas nespēj segt procentu maksājumus ar peļņu - sasniegs augstāku līmeni nekā finanšu krīzes apstākļos.
"Finanšu risku apzināšanas un dažādu pretpasākumu iedarbināšanas skaita kāpums parasti notiek īsi pirms iespējamās ekonomikas lejupslīdes," brīdināja Starptautiskais Valūtas fonds savā Globālās finanšu stabilitātes ziņojumā.
Valūtas fonds uzsver, ka Eiropas valstu centrālās bankas investoriem ir radījušas situāciju, kad uz spēles ir liktas parāda tirgus riskantākākās daļas, tajā pašā laikā nosakot procentu likmes, kas ir ļoti tuvu vai pat zem nulles līmeņa.