Lielāko saraksta daļu veido “vēsturiskas” klientu saiknes Igaunijā. Igaunijas un Somijas finanšu inspekcijas 2006. gadā kritizēja bankas attieksmi pret nerezidentiem. Tajā pašā laikā tika saņemta informācija arī no ārēja banku informatora par aizdomīgiem darījumiem.
Abu darbību rezultātā SEB Igaunijas filiāle ir pastiprinājusi atbilstības pasākumus, ziņojusi par aizdomīgiem klientiem finanšu pārbaudē un pārtraukusi sadarbības līgumus. Lai arī SEB rīkojusies saskaņā ar pārvaldes iestāžu prasībām, banka uzskata, ka ne pārvaldes iestādes, ne banku sistēma līdz 2008. gadam nespēja efektīvi samazināt naudas atmazgāšanas risku.
Banka apliecina, ka kopš tā laika ir uzlabojusies SEB kompetence noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā un novēršanā, kā arī ir kļuvis efektīvāks ziņošanas mehānisms par to.
“Regulējums ir stingrāks, izpratne ir palielinājusies, un banku noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas procesi un sistēmas ir kļuvušas efektīvākas. Tomēr, neskatoties uz šiem centieniem, SEB nevar pilnībā garantēt, ka neviens nelietos banku naudas atmazgāšanai,” norāda bankā.
Bankas pārstāvji uzsver, ka pastāvīgi rodas jaunas problēmas un riski. Ar SEB naudas atmazgāšanas novēršanas programmu nevajadzētu aprobežoties, tāpēc turpināsies darbs pie jauniem mehānismiem,” teikts bankā.
Iepriekš vēstīts, ka Zviedrijas sabiedriskā televīzijas (SVT) pētnieciskās žurnālistikas raidījums "Uppdrag granskning" ("Misija - izmeklēšana") pavēstījis Zviedrijas SEB, ka plāno ziņot par aizdomām par naudas atmazgāšanu Baltijas valstīs, un ka šajā kontekstā tā rīcībā ir informācija arī par SEB, piektdien paziņoja banka.
SVT analītiskais raidījums "Uppdrag granskning" gada sākumā ziņoja par aizdomām, ka starp Dānijas "Danske Bank" un Zviedrijas "Swedbank" struktūrvienībām Baltijas valstīs laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,7 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību. Izmeklēšana saistībā ar aizdomām par to, ka "Danske Bank" un "Swedbank" notikusi naudas atmazgāšana, norisinās vairākās valstīs.