Dome vēl vakar informējusi, ka joprojām strādā gan pie iepirkuma nolikuma izstrādes, gan noteikumu apstiprināšanas, kas rada pamatotas bažas, ka pašvaldība pēc 11.decembra nebūs spējīga nodrošināt atkritumu izvešanu pilsētā, jo jebkurai iepirkuma procedūrai ir nepieciešams zināms laiks.
"Būtībā viņi atzīst, ka nepilda normatīvo aktu prasības un nespēj pildīt tai uzticētās funkcijas," teica Pūce.
Pēc viņa teiktā, VARAM nelolo cerības, ka dome noteiktajā termiņā varētu rast kādu izeju no situācijas, tādēļ ministrija domā par risinājumiem, ko darīt, ja nebūs rasts atrisinājums atkritumu izvešanai Rīgā pēc 11.decembra.
"Likums pieļauj arī steidzamu iepirkuma izsludināšanu, taču skaidrs, ka nebūs iespējams nodrošināt, ka iedzīvotāji paspēs pārslēgt līgumus ar pakalpojumu sniedzējiem. Taču tāds precedents ir bijis. Jūrmalas gadījumā visas atkritumu izvešanas izmaksas, līdz risinājuma rašanās brīdim, uzņēmās pati," teica ministrs, norādot, ka viņu visvairāk uztrauc pašvaldībā strādājošo politiķu aizņemtība "pašiem ar sevi".
Konkrētus plānus gan ministrs neminēja un, atbildot uz jautājumu, vai ministrija varētu uzņemties izmaksu segšanu par atkritumu izvešanu, Pūce pauda, ka, ja arī tā notiktu, izmaksas tāpat tiktu segtas no domes budžeta.
Kā ziņots, Rīgas pilsētas pašvaldība un SIA "Getliņi EKO" ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis SIA "CREB Rīga", ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji - "Clean R" un "Eco Baltia vide".