Klāt jau atkal piektdiena un raidījuma «Pasaule kabatā» jaunā sērija. Šoreiz kopā ar pētnieku Aldi Austeru un Latvijas Bankas ekonomisti Inesi Alliku apspriedām pašreizējo politekonomisko situāciju Eiropas Savienībā, kā arī iespējamo ekonomisko krīzi pasaulē un Latvijā. Telefona komentāru sniedza arī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.
01:56: Atšķirība starp ES gada budžetu un daudzgadu budžetu;
05:34: Eiropas Savienības ekonomiskā situācija;
12:45: Vai jaunajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā Latvija varētu iegūt jūtamus ieguvumus (tai skaitā lauksaimnieku tiešmaksājumu jomā)?
16:04: Eiropas Savienības budžeta ietekme uz bloka politisko situāciju;
20:57: Topošās Eiropas Komisija sastāva un ES budžeta prioritāšu sasaiste;
25:08: «Brexit» un ES budžets;
26:27: Iespējamā globālā ekonomiskā krīze;
30:26: Vai Eiropas Savienība ir sagatavota jaunai iespējamajai ekonomiskajai krīzei?
33:07: Vai Latvija ir sagatavota jaunai iespējamajai ekonomiskajai krīzei?
36:38: Vai Latvijai var nākties aizņemties naudu no Starptautiskā Valūtas fonda vēlreiz?
18. novembrī Eiropas Parlamenta deputāti un Eiropas Savienības dalībvalstis vienojās par bloka budžetu 2020. gadam. Lai gan tas nebūt nav tik nozīmīgs, kā Eiropas Savienības daudzgadu budžets, tomēr arī tajā ir atrunāti būtiski uzsvari cīņai pret klimata pārmaiņām, jauniešu bezdarba izskaušanai, digitalizācijas palielināšanai un citiem nozīmīgiem jautājumiem. Principā jautājumi, kuri kaut kādā veidā ietekmē mūsu katra, arī Latvijā esošo dzīvi. Šis budžets varētu būt viens no fundamentiem Eiropas Savienības daudzgadu budžeta izveidei. Tas tiek pieņemts uz 7 gadu termiņu un tajā ir iestrādāti vairāki Latvijai būtiski mehānismi (piemēram, tiešmaksājumu apmērs lauksaimniekiem).