Līdz šim saistībā ar čeku loterijā reģistrētajiem čekiem Valsts ieņēmumu dienests (VID) veicis deviņas tematiskās pārbaudes, kurās atklāti dažāda rakstura pārkāpumi, to skaitā saistībā ar kases aparātu izmantošanu un darbinieku algu aprēķiniem, sestdien ziņo Latvijas radio.
Pēc loterijā reģistrētajiem čekiem VID veicis deviņas pārbaudes (27)
Čeku loterija Latvijā sākās šā gada 1. jūlijā, un VID tajā iegūto informāciju izmanto savā datu analīzē. Loterijai arī vajadzētu stimulēt pircēju vēlmi pieprasīt čekus par precēm un pakalpojumiem.
Loterijai čeku var reģistrēt tikai elektroniski vietnē "cekuloterija.lv". Līdz šim katru mēnesi reģistrēti vairāk nekā miljons čeku, kvīšu un biļešu, un uzvarētājus izlozē ar gadījuma skaitļu ģeneratoru.
„Sākumā mēs sastapāmies ar dažādiem mītiem. Cilvēkiem bija bažas par to, ka tagad mēs redzēsim un sāksim skaitīt, cik daudz viņš ir iepircies, par kādu summu, un tad sāksim salāgot ar viņa ienākumiem, bet tā noteikti nav”, intervijā Latvijas radio norāda VID pārstāve Evita Teice-Mamaja.
„Brīdī, kad cilvēks reģistrē čeku, viņš vispār sevi nekādā veidā neidentificē. Vienīgais, ko viņš norāda, ir mobilā tālruņa numurs, un tikai tad, kad viņš ir laimējis, mēs viņu atpazīstam,” stāstīja VID pārstāve.
Pēc viņas teiktā, līdz šim, analizējot ar čekiem saņemto informāciju, veiktas deviņas tematiskās pārbaudes, kurās atklāti dažāda rakstura pārkāpumi. Tiek izmantoti tādi kases aparāti, kas īsti nav uzskaitē Valsts ieņēmumu dienestā, dažos gadījumos arī algas darbiniekiem nav īsti pareizi aprēķinātas.