Viedokļi par lūpu skrubēšanu ir dažādi. Lai attīrītu ādu no atmirušajām šūnām, daži pat izmanto zobu suku. “Noteikti nevajadzētu izmantot zobu suku, jo uz tās var būt palikušas zobu pastas paliekas ar kairinošām sastāvdaļām. Šajā gadījumā vislabākā palīdzība lūpām būtu speciāls lūpu skrubis ar ko maigi un saudzīgi jānoskrubē bojātā āda, maksimāli izvairoties no papildu kairināšanas. Pēc tam pilnīgi pietiks, ja uzklāsiet maigu lūpu balzamu un ļausiet lūpām atjaunoties,” skaidro ķīmiķe Jūlija Kuzņecova.
Karsta duša drēgnajā rudens sezonā šķiet īpaši vilinoša, tomēr tās laikā tiek nomazgātas ādu aizsargājošās eļļas. Ādu sausina arī pārspīlēti ilga mazgāšanās. Lai maksimāli mazinātu ūdens ietekmi uz sakairinātām lūpām, karstas dušas vietā vajadzētu izvēlēties siltu ūdeni un dušošanās laiku saīsināt. Ķīmiķe piebilst, ka pēc dušas nevajadzētu aizmirst par lūpu kopšanu, līdzīgi, kā to darām ar savu ķermeni.
Dekoratīvā kosmētika bez bāzes
Rudeņos lūpas gribas krāsot koši, turklāt vairākas sezonas pēc kārtas modē ir matētie toņi. Taču dekoratīvā kosmētika lūpas vēl vairāk sausina un padara jutīgas gan pret potenciālajiem kairinātājiem, gan alergēniem – smaržvielām, parabēniem, krāsvielām un konservantiem. “Pirms lūpu krāsas uzklāšanas ir svarīgi sagatavot ādu, lietojot lūpu balzamu. Līdzīgi jārīkojas arī tad, kad lūpu krāsa tiek noņemta – jāmitrina lūpas ar maigu balzamu un jānodrošina tām iespēja atjaunoties,” iesaka Jūlija Kuzņecova.
Lūpas zaudē mitrumu arī lidmašīnu pārlidojumos un karstās, pārkurinātās, maz vēdinātās telpās, piemēram, siltās un mājīgās guļamistabās. Ķermenim tas varbūt arī patīk, tomēr lūpas padara sausas. “Lūpu āda jau tā ir ļoti plāna, un tajā nav tauku dziedzeru, tātad tā atšķirībā no ādas uz citām ķermeņa daļām netiek dabiski ieeļļota,” skaidro Jūlija Kuzņecova. Viņa piebilst, ka šādās situācijās lūpām par labu nāk mitrināšana gan no iekšpuses, gan ārpuses – tātad jādzer daudz ūdens un lūpas nemitīgi jāmitrina ar aizsargājoša lūpu balzama palīdzību.
Sadarbībā ar Stenders ekspertiem.