Jautājumi par to, kas būtu vainojams šī uzbrukuma sarīkošanā, atkrita paši no sevis. Tomēr kā tagad izdevies noskaidrot “The Insider”, “Bellingcat” un “Der Spiegel” pētniekiem, Sergejevs nebija vienīgais GRU darbinieks, kas piedalījās operācijā pret Gebrevu.
Neskaitot Sergejevu, “Bulgārijas” operācijā piedalījās arī Sergejs Lutenko (“Sergejs Pavlovs”) un Pjotrs Borisovs (“Georgijs Gorškovs”) - viņi abi bija Bulgārijā no 2015.gada 15. līdz 22 februārim.
Vēlāk viņus “nomainīja” Ivans Terentjevs (“Ivans Ļebedevs”), Nikolajs Ježovs (“Nikolajs Kononihins”) un Aleksejs Kaļiņins (“Aleksejs Ņikitins”), kuri Bulgārijā uzturējās no 2015.gada 26.februāra līdz 8.martam.
Savukārt no 6. līdz 11.martam valstī uzturējās arī Vladimirs Moisejevs (“Vladimirs Popovs”), ko žurnālisti uzskata arī par vienu no līdzdalībniekiem Melnkalnes valsts apvērsuma mēģinājumā.
Gebreva indēšanas brīdī – 2015.gada aprīlī – Bulgārijā atradās Sergejevs, Lutenko un Borisovs.
Sergejevs un vēl viens GRU darbinieks Daniils Kapralovs jeb “Daniils Stepanvos” Bulgāriju apmeklēja arī 2015.gada maijā, kad varētu būt noticis otrais Gebreva indēšanas mēģinājums.
Pētījuma autori GRU virsnieku reālos vārdus noskaidroja, izmantojot datus no viņu ceļojumu pasēm, kā arī salīdzinot fotogrāfijas Krievijas datu bāzēs ar attēliem, ko šie cilvēki iesnieguši Šengenas zonas vīzas saņemšanai.
Kāpēc tika indēts Gebrevs?
Kas bija par iemeslu Gebreva indēšanai, tas joprojām ir atklāts jautājums.