Tiesa kriptovalūtas konfiscēšanu tiesa ir uzticējusi Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Pašlaik gan VID nekomentē šo tēmu. Kā norāda raidījums, tas ir saprotams, jo “Bitcoin” konfiscēšanai ir jāzina, kā to izdarīt.
Šajā gadījumā jārunā ne tikai par tiesisko pamatu sakārtošanu, bet arī par konfiscēšanas tehnisko izpildījumu. Ļoti iespējams, ka šis process izrādīsies pārāk sarežģīts, lai veiktu konfiscēšanu.
“”Bitcoin” principā nav iespējams kā atņemt, konfiscēt,” saka kriptovalūtas eksperts Mikus Losāns. Viņš norāda, ka “Bitcoin” un citas kriptovalūtas netiek glabātas kādā centralizētā vietā, tāpēc valsts iestādei nav kur vērsties, lai pieprasītu arestēt vai konfiscēt kriptovalūtas elektronisko maciņu.
“Decentralizētās biržas, tās nav regulētas, valūta nevienam nepieder, ir tehnoloģija, kas to biržu izveidojusi, un šajās decentralizētajās biržās nav iespējams iegūt “Bitcoin” bez īpašnieka atļaujas,” skaidro Losāns.
Amatpersonas gan var laipni lūgt kriptovalūtas īpašniekam labprātīgi atdot digitālo naudu, taču tā vairs nebūs konfiscēšana. Ir arī centralizētās kriptovalūtas biržas, kur naudas konfiscēšana būtu vienkāršāka - līdzīgi kā tradicionālajās bankās, taču noziegumiem tādas biržas parasti neizmanto.