Lai strādātu ar šāda veida klientiem, jāsaprot, ka viņi precīzi zina, ko viņi vēlas iegādāties un cik daudz naudas viņi ir gatavi maksāt par konkrēto preci, vēl pirms viņi ieiet jūsu veikalā. Pareizā pieeja ir piedāvāt saprātīgus piedāvājumus, kas nav pārspīlēti.
Ir jāsaprot, vai ir kāda jēga noteikt milzīgas atlaides, ņemot vērā faktu, ka lielākā daļa šo klientu iepirksies šeit vienu vienīgu reizi, līdz ar to – viņi nav ilgtermiņa ieguldījumu vērti, jo. Viens no „Melnās piektdienas” piemēriem, kas parāda, kā šī stratēģija darbojas, ir uzņēmums „Nordstrom”. Tas katru dienu cenšas atšķirīgi izturēties pret dažāda līmeņa klientiem.
Izpārdošanas veikals „Nordstrom Rack” ir paredzēts mazvērtīgiem klientiem, kurus daudz vairāk piesaista izpārdošanas, nevis dziļāka saikne ar „Nordstrom” zīmolu. Tātad, „Nordstrom” nodala klientus, kam piedāvā īpaši paredzētas atlaides. Līdz ar to uzņēmums neveic pārāk lielus ieguldījumus attiecībās ar mazvērtīgajiem klientiem.
Trešā stratēģija: Noteikt augstus mērķus
Augstus mērķus var noteikt tad, ja ir attiecīgi resursi, ko veltīt vērtīgajiem klientiem, kuri, visticamāk, konkrētā zīmola preces izvēlas, vadoties pēc lojalitātes principa. Vairāki tirgotāji par prioritāti uzskata ilgtermiņa attiecību veidošanu ar augstvērtīgiem klientiem, kas ilgstoši izmanto uzņēmuma sniegtos pakalpojumus un preces, tādējādi koncentrējoties uz labuma gūšanu ilgtermiņā, nevis tūlītēju pārdošanu.
Šeit kā piemērs atkal ir jāmin „Nordstrom” tīkls Ņujorkā. Šīs ķēdes augstvērtīgie klienti var saņemt virkni skaistumkopšanas procedūru, ieturēt maltīti vairākos augstas klases restorānos un izmantot dažādus pakalpojumus, sākot no diennakts uzņemšanas tiešsaistes pasūtījumiem un beidzot ar pārtikas piegādi līdz pircēja durvīm laikā.