Savā Facebook lapā ziņojot par šo pasākumu, Aļeksejevs raksta, ka svinēta Sarkanās armijas desantnieku kaujas operācija, kad 1944.gada 13.oktobrī hitlerieši esot padzīti no Rīgas.
Tie ir meli un vēstures faktu sagrozīšana. Šādu viltus stāstu uzrakstīja vēl padomju propaganda un tagad to turpina Latvijai nedraudzīgie aktīvisti. Neviens nacistiskās Vācijas karavīrs Mežaparkā 13.oktobrī vairs nebija un neviena liela kauja Rīgas pilsētā nenotika. Tieši tādēļ arī nav foto, kas liecinātu par sīvām ielu cīņām galvaspilsētā.
"Faktiski viņi iegāja vācu pamestā pilsētā, jo Vācijas virspavēlniecības plānos nebija pataisīt Rīgu par neieņemamu cietoksni, viņi uzskatīja, ka Rīgas aizstāvēšana ir resursu zaudēšana.
Sarkanā armija faktiski iegāja tukšā pilsētā, tieši tāpēc nav vizuālo liecību ar līķiem un sašautu kaujas tehniku," saka vēsturnieks Juris Ciganovs.
Vēstures faktiem neatbilst arī padomju gados bieži aprakstītais stāsts, ka tieši 13.oktobrī Rīga atbrīvota no fašistiem. Zināms, ka pēdējās vācu vienības Pārdaugavu pameta 15.oktobra vakarā. Tomēr pēc Staļina pavēles uzvaras zalves Maskavā tika šautas jau 13.oktobra vakarā un tā šis datums padomju propagandā palicis kā Rīgas tā saucamā atbrīvošanas diena.
" Padomju Savienības stratēģiskajos un ideoloģiskajos plānos tās armijas ienākšana faktiski vāciešu jau atstātā pilsētā neiederējās, vajadzēja kādu odziņu. Tā radās mīts par Ķīšezera forsēšanu," tā Ciganovs.
Un šo mītu Krievija turpina uzturēt arī šodien. Lai atzīmētu 75.gadadienu kopš padomju karaspēka iesoļošanas dažādu Austrumeiropas valstu galvaspilsētās, Maskavā pie Kremļa rīkoja uguņošanu. Viļņas gadadiena bija 13.jūlijā, Tallinas 22.septembrī, Rīgas 13.janvārī.