Banka joprojām mēģina saprast, kas notika Igaunijas filiālē pirms 15 gadiem. Pēc ieguldījumu bankas “ABG Sundal Collier” ziņām, pēc 2006. gada nerezidentu naudas plūsma ir būtiski samazinājusies. Tas noticis tieši pēc cīņas uzsākšanas pret naudas atmazgāšanu.
Kamēr miljardiem aizdomīgu “Danske” un “Swedbank” darījumu radīja postošu iespaidu uz šo banku reputāciju un tirgus vērtību, SEB gadījumā sabiedrība bija saudzīgāka pret banku. Tas ir tādēļ, ka banka jau iepriekš ir aktīvi strādājusi pie nelikumību novēršanas un ir atzinusi savas kļūdas.
Pēc “Bloomberg Intelligence” analītiķa Eliota Šteina teiktā, aizdomīgie darījumi SEB 30 miljardu dolāru vērtībā ir piesaistījuši ASV varas iestāžu uzmanību. Galvenais jautājums ir par to, cik no šiem darījumiem nokļuva valsts finanšu sistēmā.
Tieši iespējamais ASV sankciju pārkāpums palielina varas iestāžu interesi. Tajā pašā laikā ASV interesi varēja ievērojami ietekmēt fakts, ka SEB banka pati nolēma atklāt aizdomīgās naudas plūsmas.
“Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas pārkāpumu noilgums ir pieci gadi. Ja agrāki darījumi tiek uzskatīti par vienas shēmas daļu, nozieguma noilguma termiņu var apstrīdēt, ”sacīja Šteins.
"Ja banka ir veikusi pasākumus, lai pārtrauktu noziedzīgo shēmu darbību pirms 2017. gada, tas varētu mazināt iespējamos soda apmērus."