Lauku atbalsta dienests, kas projektu apstiprinājis, problēmu sadarbības partnera izvēlē nesaskata. “Protams, redzot uzņēmumus, tas mums nebija noslēpums, bet šis pasākums kā tāds neizslēdz, jo šeit ir sadarbība, šeit nav savstarpēju darījumu: šeit ir sadarbības līgums (..) Protams, tas tiek vērtēts pie riskiem, mēs skatāmies, vai nav nav tā, ka tajā būtu, teiksim, iesaistīta no universitātes puses šajā projektā rektore. Ja viņas vīrs nav tas, kas ir iesaistīts, no otras puses, tādus mēs skatāmies. Bet mums ir visi pētnieki, visi CV iesniegti - visus mēs izvērtējam, vai viņi ir atbilstoši, kas nāk no universitātes puses, un nav tur rektores tajā projektā,” saka Grundulis.
Bet ir skaidrs, ka “Ziedi JP” šo projektu redz kā daļu no lielāka nākotnes plāna, kam ar fondu naudu nepietiks. Jānis Millers stāsta, ka par pašu naudu paredzēts pirkt kalti, transportieri un fasēšanas iekārtu – tālākām darbībām ar produktiem, ko varētu ražot pēc pētījuma pabeigšanas.
Universitātei nav noteiktu kritēriju, kā tiek piesaistīti sadarbības partneri izpētes projektiem.
“Ziedi JP” pārstāvji no savas puses uzsver, ka viņi sadarbojas ar zinātniskām institūcijām ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Nīderlandē, ASV un citur. Un saimniecības mērķis ir panākt, lai pilnīgi visi resursi šeit tiktu izmantoti lietderīgi.
LLU veiktā pētījuma rezultātu nedrīkstēs patentēt un tie būs brīvi pieejami jebkuram interesentam.