Paroles veidošanas kļūdas
Tā pati parole, bet cits profils. Virdžīnijas tehniskās augstskolas pētījums atklāj, ka 38% cilvēku izmanto vienu un to pašu paroli dažādiem digitālajiem profiliem.
Parole ar nelielu atšķirību. 21 % parasti izmanto vienu un to pašu paroli, reģistrējoties dažādās vietnēs. Brīdī, kad ir pienācis laiks mainīt paroli, tajā tiek izmainīta tikai maza detaļa.
Regulārās paroles. Pētījums atklāj, ka cilvēki izmanto “pastaigu paroli”, piemēram, “qwerty” vai “123456”. Tās ir plaši pazīstamas burtu un ciparu kombinācijas, ko nelabvēļi var viegli uzminēt.
Personīga informācija parolē. Nereti tiek izvēlētas paroles, ko veido savs vai tuvinieka vārds un kāds jubilejas gads.
“Būtiska mūsu dzīves daļa šobrīd atrodas telefonā – saziņa ar tuviniekiem, draugiem un kolēģiem, fotogrāfijas, bankas maksājumi un cita informācija, kuras nonākšana svešās rokās būtu ļoti nepatīkama. Neraugoties uz to, piektdaļa Latvijas iedzīvotāju joprojām neizmanto pilnīgi nekādu telefona aizsardzības metodi1,” norāda Samsung Electronics Baltics tirdzniecības vadītājs Māris Ķikāns. “Samsung viedtālruņos aizsardzību nodrošina mikročipa līmenī iestrādātā drošības platforma Knox, tomēr cilvēka rīcībai joprojām ir izšķiroša nozīme. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pasargāt datus savā ierīcē, ir izmantot drošas paroles.”