Saliktajiem skaitļiem ir dažādi āķi un norādes, kas kādam var ļaut tos šķetināt, tomēr lieliem nepāra “puspirmskaitļiem” šādu āķu un norāžu nav.
Pamēģini, piemēram, divos pirmskaitļos sadalīt skaitli 667. Pirms tu nonāc līdz pirmskaitļu 23 un 29 reizināšanai, tev ir jāizmēģina visi atsevišķie cipari un tad vēl 11, 13, 17 un 19. Skaitļi, ko izmantoja zinātnieki šajā gadījumā, bija 240 ciparu gari, turklāt pastāv bezgalīgs pirmskaitļu skaits, ko var izmantot šifrētāji.
RSA matemātiskā puse, protams, turas kopā labi, tomēr tīrs datora spēks varētu būt tas, kas to sagraus. Ar ieprogrammētiem algoritmiem datori var nemitīgi radīt arvien jaunas kombinācijas, līdz ir atrasta īstā atbilde. Izmantojot tikai pirmskaitļus kandidātus, iespējamo atbilžu lauks ievērojami samazinās. Tomēr tikai relatīvi, proti, 4 miljardi no potenciālajiem 9 miljardiem 10 ciparu skaitļu ir pirmskaitļi. Turklāt pastāv vēl bezgalīgs skaits garāku skaitļu.
Tās nozīmē, ka tieši tas fakts, kas RSA šifrēšanu padara matemātiski biedējošu šifrētājiem, padara to mehāniski biedējošu arī hakeriem. Šī ārkārtīgā sarežģītība ir iemesls, kāpēc RSA šifrēšana ir tik droša. Tikai kāds, kuram zināms viens reizinātājs, var uzzināt otru, turklāt pēc tam vēl gigantiskie skaitļi ir jāizdala, kas pats par sevi ir ļoti sarežģīti.
Tomēr franču zinātniekiem tas izdevās, proti, 240 ciparus garo problēmu viņi atrisināja ātrāk, nekā zinātnieki risināja iepriekšējo rekordu – 232 ciparu šifru.