Lai aizsargātu un pārvaldītu savus datus sociālajos tīklos un nepieļautu privātas informācijas noplūdi, ieteicams kritiski izskatīt konfidencialitātes iestatījumus, kas visbiežāk ir pieejami konta iestatījumos vai privātuma iestatījumos. Īpaši vērīgiem jābūt ar tiem sociālajiem tīkliem, kur prasa personīgo informāciju. Piemēram, dzimšanas datumu vai ģimenes sastāvu.
Drošības speciālisti iesaka regulāri nomainīt daļu no paroles vai izdomāt pilnīgi jaunu. Diemžēl liela daļa cilvēku izmanto vienu paroli dažādās vietnēs, ar kuru variē, tikai pamainot lielos burtus vai beigās pievienojot ciparu. Paroli ir viegli atcerēties, ja tā ir saistīta ar ikdienu, bet ieteicams paroli padarīt sarežģītāku tieši ar lielo un mazo burtu neprognozējamu lietojumu. Jo mazāk prognozējama ir parole, jo sarežģītāk to būs atminēt. Piemēram, ja parole ir dzimšanas datums, kas iekrīt 13. aprīlī jeb “13042018”, tad var mainīt tās rakstību, piemēram, kādu no cipariem rakstot vārdiski – “1TrīS042018”.
Mape privātās informācijas drošībai
Ja viedtālrunis tiek izmantots gan ikdienas lietošanai, gan darba vajadzībām, tad iespējams izmantot vienkāršu veidu dokumentu nošķiršanai un pasargāšanai. Samsung “Secure Folder” ir mape, kurā iespējams saglabāt pašu svarīgāko informāciju, kas būtu pieejama tikai viedtālruņa īpašniekam un noslēgta ar dažādiem drošības parametriem, ko lietotājs pats var pielāgot. Ja tālruni izmanto vairāki cilvēki vai tas tiek izmantots vairākiem nolūkiem, ieteicams izveidot vairākas mapes vai vairākus profilus, lai dokumenti nesajuktu kopā.