Tādējādi konstatēts, ka 2018.gada 31.decembrī bankai bija negatīva neto vērtība 58,2 miljonu eiro apmērā. Klātienes pārbaudēs bankai aprēķināts nepieciešamais papildu uzkrājumu apmērs trim dažādiem scenārijiem - bāzes scenārijam, optimistiskajam scenārijam un pesimistiskajam scenārijam, un visos trijos scenārijos bankai bijusi negatīva neto vērtība.
Klātienes pārbaudes ziņojumā arī secināts, ka ir "jāapsver arī uzraudzītās iestādes darbības pārtraukšanas scenārija iespējamība".
Tāpat pēc spriedumā minētās informācijas, sākotnēji bankas administrators Vigo Krastiņš informējis, ka "PNB bankas" aktīvi 2010.gada 23.augustā bija 541,121 miljona eiro apmērā, bet, veicot korekcijas, aktīvu apmērs attiecīgajā datumā samazināts līdz 458,949 miljoniem eiro.
ECB klātienes pārbaude bankā veikta no 2019.gada 4.marta līdz 2019.gada 10.maijam, lai novērtētu bankas kredītrisku.
Jau vēstīts, ka "PNB bankas" darbība tika apturēta 2019.gada 15.augustā, bet 12.septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja "PNB banku" par maksātnespējīgu.
"PNB bankas" darbība tika apturēta, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.
ECB kā "PNB bankas" tiešais uzraugs 2019.gada 15.augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto, FKTK nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību. ECB kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēma šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.