Jansone uzsvēra, ka satraukums par koledžām ir vislielākais, jo tur ir nepieciešama izvērstāka diskusija. Ašeradens pievienojās un norādīja, ka augstskolu iedalījumu un koledžu atdalījumu no Augstskolu likuma var tagad neīstenot un ļaut visām izglītības iestādēm konkurēt, tomēr, viņaprāt, "tam esot labs pamats".
Otrs jautājums bijis par privātpersonu dibinātām augstākās izglītības iestādēm, kurām Saeimas deputāta ieskatā nevajadzētu attiecināt citādāku pieeju.
Saeimas deputāte Evija Papule (S) vaicāja, vai universitātes saņems lielākas valsts investīcijas jeb ieguldījumus no budžeta un vai būs kādas soda sankcijas, ja universitātei neizdosies sasniegt līgumā noslēgtās prasības. Jansone skaidroja, ka ieguldījumi būs lielāki, kā arī, ja prasības netiks sasniegtas, tad iedarbosies sankciju sistēma un ieturēs noteiktu procentu no gada finansējuma, kuru atgriezīs, ja rādītājs tiks sasniegts.
IZM Parlamentārā sekretāre Anita Muižniece (JKP) norādīja, ka šis ir labs rezultāts, tomēr viņa skeptiski raugās uz ieceri dalīt augstskolas vēl četrās apakšgrupās.
Arī apakškomisijas priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis (AP) piekrita tam, ka tā ir atbalstāma iecere un pauda atzinību, ka lielu pretrunu par šo koncepciju neesot, vienīgi uzsvēra, ka nepieciešama atsevišķa saruna par un ar koledžām, kā arī konkrēti par koncepcijā iekļautajiem kritērijiem.
Ašeradens rezumēja, ka tipoloģijas mērķis ir padarīt Latvijas augstākās izglītības sistēmu efektīvāku un spējīgu nodrošināt daudzpusīgu valsts tautsaimniecības izaugsmi, norādot katras augstākās izglītības institūcijas tipa lomu šī uzdevuma izpildē, kā arī veicināt zinātnisko izcilību un attīstību universitāšu ietvaros.
Viņš arī solīja, ka februārī likumprojekts jau varētu parādīties komisijas dienaskārtībā, savukārt Muižniece norādīja, ka tas būtu "ar lielu optimismu" noteikts termiņš.