Valsts policijas pārstāvis piedalījās Uzņēmumu reģistra rīkotajā preses konferencē par uzņēmumu patieso labuma guvēju norādīšanu, informējot par nepatiesas informācijas sniegšanas kriminālajām sekām.
Saskaņā ar Krimināllikumu, apzināti nepatiesu ziņu sniegšana vai ziņu nesniegšana Uzņēmumu reģistram par patieso labuma guvēju ir krimināli sodāma.
Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Ja ar attiecīgajām darbībām radīts būtisks kaitējums valstij vai uzņēmējdarbībai, vai ar likumu aizsargātām citas personas interesēm - ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Valsts policijas statistika liecina, ka laika posmā no 2017.gada līdz 2019.gada novembrim ir sākti 68 kriminālprocesi par nepatiesu ziņu sniegšanu, tostarp 57 gadījumos iegūts pietiekams pierādījumu kopums kriminālvajāšanas sākšanai. Daļa no personām, pret kurām sākts kriminālprocess, ir ārvalstnieki, kuri uzturas Latvijā.
Kalniņš skaidroja, ka līdz šim izmeklētāju rīcībā nebija tādas informācijas par tām fiziskajām personām, kas patiesībā kontrolē juridiskās personas.