Dzīvoklī ir apskatāmi dažādi šķirošanas risinājumi – konteineri un koka kastes pārtikas atkritumiem, kā arī plastmasai un citiem pārstrādājamiem materiāliem. Pareizi sašķiroti atkritumi nenonāk poligonos, bet viss iespējamais tiek pārstrādāts un izmantots atkārtoti.
Enerģijas un ūdens taupīšana
Tiem, kas uzskata, ka ilgtspējīga dzīvošana ir dārga, interjera dizaineri ir snieguši piemērus, kā tas ļaus ietaupīt. Apmēram 8% visa saldūdens tiek patērēts mājsaimniecībās, un īpaši tas tiek izšķērdēts, mazgājot kaut ko tekošā ūdenī. Lai samazinātu ūdens patēriņu, izvēlies jaucējkrānu ar aeratoru un dziļu izlietni.
Mazāk plastmasas, vairāk tekstila
Dodoties uz veikalu, mēdz aizmirst paņemt līdzi auduma maisiņu? Dzīvoklī vai mājā to novieto pie sienas blakus ieejai, lai, izejot no mājas, vienmēr būtu pa rokai. Pērkot tekstilizstrādājumus, tostarp maisiņus, lūko, lai tie būtu apstrādāti videi draudzīgākā veidā, piemēram, balināšanā netiek izmantots hlors, kas ir ārkārtīgi kaitīgs videi un piesārņo gan augsni, gan ūdeni.
Izaudzēt zaļumus un garšvielas pašu virtuvē ir ilgtspējīgāks risinājums, nekā pirkt tos veikalā. Tāpēc IKEA dzīvoklī parādīti risinājumi, kā efektīvi izmantot nelielā virtuvē pieejamo vietu garšaugu audzēšanai.
Pārtikas atkritumu samazināšana
No mājās esošajiem pārtikas produktiem visbiežāk izvēlamies ēst tos, kas novietoti redzamākā vietā. Tāpēc dizaineri šajā dzīvoklī izmantoja caurspīdīgus traukus no pārstrādāta stikla – tajos var salikt pārtikas produktus tā, lai tie būtu ērti pārskatāmi un būtu vieglāk plānot maltītes un ēst veselīgi. Turklāt virtuve ir aprīkota ar "plānošanas staciju", lai iepirkšanās saraksti un receptes vienmēr būtu pa rokai.