Žurnālistu uzmanību problēmai pievērsa "Postimees" lasītāja Laura, kura pamanīja, ka veģetāriešiem domātā "Facebook" grupā pēdējā laikā arvien biežāk parādās receptes ar noteiktu firmu ēteriskajām eļļām sastāvdaļu sarakstā. Viņa uzskata, ka šādās grupās nevajadzētu vieglprātīgi dāļāt ieteikumus lietot ēteriskās eļļas pārtikā, jo tos varot izlasīt cilvēki bez pietiekamām zināšanām, kuri varot tādā veidā nodarīt kaitējumu savai veselībai.
"Uz ēterisko eļļu pudelītēm lielākoties ir brīdinājumi, ka tās paredzētas tikai ārīgai lietošanai. Eļļu sastāvs nav pārbaudīts, un tās var būt ļoti indīgas," norāda Laura. Viņa piebilst, ka daudzi cilvēki nemaz nezina, ka tās nedrīkst ēst vai dzert, turklāt arī to spēja ārstēt visdažādākās kaites nav pierādīta.
Ātrās palīdzības ārste Mati pastāstīja par savu pieredzi ar pacientiem, kuriem nepareiza ēterisko eļļu lietošana beigusies ar nepatīkamām sekām. Vienā gadījumā pacients piezvanījis mediķiem, sūdzoties par stipriem reiboņiem. Kad brigāde ieradās mājoklī, istabā tik stipri smaržoja pēc ēteriskajām eļļām, ka tur bijis teju neiespējami elpot.
Lai arī sociālajos tīklos ēteriskās eļļas mēdz slavināt kā brīnumzāles pret gandrīz visām kaitēm, Igaunijas Veselības ministrijas galvenā speciāliste ķimikāliju drošības jautājumos Natālija Prometa norāda, ka liela daļa ēterisko eļļu var izraisīt smagu alerģisku reakciju.
"Piemēram, kā liecina Eiropas Ķimikāliju aģentūras dati, lavandas ēteriskās eļļas norīšana vai nokļūšana elpceļos var būt nāvējoša. Tā arī kairina ādu un, nonākot acīs, var izraisīt stipru kairinājumu. Uz ādas tā var izsaukt alerģisku reakciju," uzskaita Prometa.