Tāpat plānots visās brigādēs uzlabot navigācijas un loģistikas sistēmas, kas ļauj dispečeriem reāllaikā pārraudzīt, kura brigāde šobrīd uzsāk izsaukumu un kura to pabeidz.
Esošais informācijas apmaiņas aprīkojums NMPD iepirkts ap 2010.gadu un šobrīd jau ir nolietojies, savukārt programmatūra novecojusi, piebilst VM pārstāve.
Tāpat plānotie informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumi ļaus dienestā pilnveidot darbinieku apmācību procesu, lai nodrošinātu nepārtrauktu profesionālo kvalifikāciju vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā dislocētam brigāžu personālam, tostarp, nodrošinot video lekcijas, tiešsaistes kursus un citus e-vides apmācību risinājumus.
Vēl viena priekšrocība, norāda Strapcāne, ir iespējas, ko sniedz mākslīgais intelekts. Attiecīgi, analizējot iepriekšējos gadījumus, sistēma varēs piedāvāt jau konkrētus risinājumus, piemēram, kura NMPD brigāde varētu doties konkrētajā izsaukumā. Kopumā, ilgtermiņā analizējot datus, iecere ļaus uzlabot ārstniecības kvalitāti, mazināt kļūdu iespējas un veikt citus uzlabojumus.
Projekta kopējais finansējuma apjoms ir 4,77 miljoni eiro, no kuriem - 4,05 miljoni eiro ir ERAF līdzekļi, savukārt 715 500 eiro - valsts budžeta finansējums.