ZM skaidro - tā kā meža apsaimniekošana var ietekmēt vidi, meža un saistīto nozaru attīstības pamatnostādņu 2015.-2020. gadam stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma vides pārskatā ietverts mežsaimniecības vispārējās ietekmes novērtējums saistībā ar ietekmi uz meža resursiem, iuz meža bioloģisko daudzveidību, uz augsnes, gaisa un ūdeņu kvalitāti, uz ainavu un kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī uz klimata pārmaiņām. Vispārējā ietekme vērtēta katram meža apsaimniekošanas posmam (pasākumam) atsevišķi. Veikts arī Ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas novērtējums.
Ministrijā atzīst, ka noteikumu projekta izstrādes un saskaņošanas gaitā tika analizēti dabas aizsardzības nevalstisko organizāciju minētie riska faktori, ko varbūtēji var izraisīt noteikumu projekta stāšanās spēkā. Tos izvērtējot, secināts, ka attiecībā uz mežaudzes struktūras vienkāršošanos, lielāku dimensiju koku pieejamības samazināšanos un lielāko dimensiju (caurmērs virs 30 centimetriem) mirušās koksnes apjoma samazināšanos vienvecuma mākslīgi veidotās audzēs resno dimensiju (caurmērs virs 30 centimetriem) koku skaits galvenās cirtes vecumā un normatīvo aktu grozījumos piedāvāto mērķu caurmēru vecumā ir lielāks salīdzinājumā ar dabiski veidotām dažāda vecuma audzēm.
Tāpat secināts, ka attiecībā uz traucējuma un mežizstrādes izpostīto putnu ligzdu skaita palielināšanos kopējais ikgadējais ciršanas apjoma kāpums prognozējams aptuveni 0,5 miljoni kubikmetru gadā vai 1670 hektāri gadā, kas ir aptuveni 10% no ikgadējā ciršanas apjoma. Ar pašreizējo normatīvo aktu regulējumu ilgtspējīgā galvenās cirtes platība ir 2,006% no kopējās privātajām un juridiskajām personām piederošās platības. Ieviešot grozījumus normatīvajos aktos, tā tiktu palielināta par 0,05-2,06 %, un tas ir uzskatāms par nenozīmīgu pieaugumu, jo nepārsniedz ikgadējā koku ciršanas apjoma svārstības.