Dzīvība – ne tāda, kādu to iztēlojamies
Šērmane saka, ka viņa tic citplanētiešu eksistencei: “Vai viņi ir tādi kā tu un es? Veidoti no oglekļa un slāpekļa? Iespējams, nē. Varbūt viņi jau tagad ir šeit, bet mēs vienkārši viņus neredzam.”
Šāda veida dzīvība varētu eksistēt “ēnu biosfērā”. Ar to netiek domāta kāda spoku valstība, bet gan neatklātas radības ar, iespējams, citādāku bioķīmiju. Tas nozīmē, ka mēs nevaram pētīt vai pat pamanīt šīs būtnes, jo tās ir ārpus mūsu sapratnes. Ja pieņem, ka šāda ēnu biosfēra eksistē, tā, visticamāk, būtu mikroskopiska.
Kāpēc mēs to neesam atklājuši? Mums ir ierobežotas iespējas mikroskopiskās pasaules pētīšanā, jo tikai nelielu procentu mikrobu iespējams izaudzēt laboratorijas apstākļos. Tas nozīmē, ka patiešām varētu pastāvēt dzīvības formas, kuras neesam pamanījuši. Mēs zinām, kā iegūt laboratorijā neizaudzējamu mikrobu celmu DNS, tomēr tas ļauj izpētīt tikai to dzīvību, kas satur DNS.
Ja mums izdotos atrast kādas svešas dzīvības formas, tad būtu vēl jātiek skaidrībā, vai tās dēvēt par citplanētu dzīvības formām, jo vispirms jānoskaidro, kāda ir to izcelsme.
Dzīvība uz silīcija bāzes
Populārākā teorija par alternatīvo bioķīmiju sakņojas silīcijā, nevis ogleklī. Tai būtu jēga pat no ģeocentriskā skatupunkta. Aptuveni 90% Zemes veido silīcijs, dzelzs, magnijs un skābeklis. Silīcijs ir līdzīgs ogleklim. Tam ir četri elektroni, kas veido saiknes ar citiem atomiem, tomēr silīcijs ir smagāks par oglekli. Tam ir 14 protoni, kamēr ogleklim tie ir seši.