Kā vēsta CNN, 2019. gada otrajā pusē sasniegta augstākā parādsaistību attiecība pret iekšzemes kopproduktu vēsturē.
Patiesībā jauns rekords tika sasniegts jau oktobrī, kad kļuva zināmi dati par periodu no 2019. gada janvāra līdz septembrim. Globālais parāds, kurā ir iekļautas mājsaimniecību parādsaistības (dažāda veida kredīti, piemēram, hipotekārais kredīts), kompāniju, kā arī valsts un valdību aizņēmumi, pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos pieauga par 9 triljoniem dolāru.
Tas nozīmē, ka globālās parādsaistības uz septembra beigām bija sasniegušas gandrīz 253 triljonus dolāru (227 triljonus eiro).
Šādus aprēķinus veicis Starptautiskais Finanšu institūts, kas norāda – tik lielas parādsaistības nozīmē, ka to attiecība pret globālo iekšzemes kopproduktu ir 322%, tādējādi pārspējot iepriekšējo rekordu, kas tika uzstādīts 2016. gadā.
Kurš ir līdzvainīgs pie šāda parādu apjoma veidošanās?
Kā aprēķināts, vairāk nekā puse no šiem milzīgajiem skaitļiem veidojas no parādiem nebūt ne mazāk attīstītajās valstīs. Tieši attīstītie tirgi, kā ASV un Eiropa, uz saviem pleciem tur īpaši smagu parādu nastu, kas attiecībā pret iekšzemes kopproduktu abos reģionos sastāda pat 383%.