Es plika stāvu pie atvērta skapja: bāc, izmisums, nav ko vilkt mugurā! Skapja trīsdaļīgās durvis knapi var aizvērt. Pazīstama aina, vai ne? Tā ir mūsdienu apsēstība: mēs slīkstam lupatās, bet pērkam vēl un vēl. Karuselis “ražojam, valkājam, izmetam” griežas aizvien ātrāk. Tekstila atkritumus mēs neprātīgos daudzumos aprokam zemē. Tālāk tā dzīvot vairs nevar!
Manai vecmāmiņai bija brīnumu kaste - pilna ar pogām. Dažas bija pavisam senas – lielas, sudrabotas, ar kaut kādiem grebumiem, bija lauvu galvas ar krēpēm un rozā rozītes, pērļu un stikla pogas. Vecmāmiņa pogas bija mantojusi no savas mammas, un viņa savukārt daļu ieguvusi no “kungiem”, pie kuriem 20.gadsimta sākumā “dienēja”, pirms izgāja pie vīra. Bērnībā es spēlējos ar pogām, un tās bija aizraujošas, iztēli veicinošas spēles.
Vecmāmiņai visu dzīvi bija viens vīrs, viena sirdsdraudzene, viena kumode, viens karakula kažoks.
Un viņa zināja, kas dzīvē ir pareizi, kas ne. Iespējams, tāpēc no līdzsvara viņu neizsita ne karš, ne Staļina represijas, ne Brežņeva laiki ar simtmetrīgām rindām pēc veikalā “izmestajiem” poļu sīpoliem.
Savukārt es, bēgot no laikmetīgajiem bubuļiem vārdā “garlaicība” un “vienveidība”, močiju uz priekšu, ik pa laikam nomainot visu – kurpes, cepures, darbu, zobārstu, frizieri, mēbeles, dzīvesvietu, psihoterapeitu, sporta klubu utt. Nē, man nav daudz lietu – ar saukli “Mazāk ir vairāk!” es šad tad metos šķirot un izlidināt lietas. Draugs smejas, ka viņš šajā plejādē ir vienīgais, ko neesmu nomainījusi.