Viņa klāstīja, ka patlaban šie tabakas aizstājējprodukti nav definēti normatīvajos aktos, bet VM jau iepriekš bija manījusi šo problēmu un sākusi darbu pie risinājuma rašanas. Viens no virzieniem kurā strādā VM, ir citu Eiropas Savienības valstu prakses un regulējumu izpēte, norādīja Strapcāne.
Iztirzājot darba gaitu, viņa klāstīja, ka pēc speciālistu priekšlikumu izstrādes sekos saskaņošana ar citām iestādēm, kā rezultātā taps konkrēti tālākajai izskatīšanai virzāmi priekšlikumi.
Patlaban šo produktu tirdzniecība nav pakļauta akcīzes nodoklim, un Strapcāne skaidroja, ka tas, kam piemērot vai nepiemērot akcīzes nodokli, ir Finanšu ministrijas kompetencē.
Vaicāta par to, kādi citi tabakas vai tās aizstājēju izstrādājumi patlaban tiek pētīti, Strapcāne klāstīja, ka VM darbības mērķis līdz ar beztabakas nikotīna spilventiņu pakļaušanu attiecīgajām regulācijām būs arī potenciālu, likumā neietilpstošu jaunu tabakas izstrādājumu definēšana. Šajā jomā ministrijas pieeju Strapcāne raksturoja kā uz nākotni virzītu prevenciju.
VM atgādina, ka nikotīna paciņās esošais nikotīns ir indīga viela. Neatkarīgi no veida, kādā tas tiek uzņemts, nikotīns var izraisīt dažādus saindēšanās simptomus - reiboni, paaugstinātu asinsspiedienu un krampjus, kā arī ilgtermiņā aizraisīt dažādas nopietnākas veselības problēmas, kardiovaskulāras slimības un ļaundabīgos audzējus. Pie tam tieši bērniem pastāv lielāks nikotīna saindēšanās risks - ēdot, iedzerot vai nonākot ādai saskarsmē ar nikotīna saturošiem produktiem. Līdztekus nikotīns arī rada atkarību, kuru ir grūti pārtraukt, norāda VM.