Duš Santuša atteicās komentēt šo darījumu, jo neesot "De Grisogono" akcionāre. Taču nopludinātajos dokumentos viņu tā raksturo pašas finanšu padomnieki.
Dokolo vēlāk ieguldīja darījumā pats savu naudu. Viņa advokāti apgalvo, ka viņš esot ieguldījis 115 miljonus dolāru un ka viņa uzņēmums iepircis Angolas dimantus par cenām, kas ir virs tirgus vērtības.
Zemes un telekomunikāciju darījumi
Nopludinātie dokumenti rāda, ka 2017.gada septembrī duš Santuša no valsts nopirka zemi. Arī šoreiz viņa samaksāja nelielu daļu no ārkārtīgi pievilcīgā zemesgabala vērtības.
Līgumā norādīts, ka kvadrātkilometra zemes jūras krastā Angolas galvaspilsētā Luandā vērtība ir 96 miljoni dolāru. Taču duš Santuša samaksāja tikai 5% no šīs summas, solot pārējo ieguldīt zemesgabala attīstīšanā.
BBC žurnālisti sazinājās ar vairākiem angoliešiem, kuriem nācās atstāt mājas Futungo un pārcelties uz nomaļu dzīvojamo māju projektu 50 kilometru attālumā no galvaspilsētas. Teresa Visapa stāsta, ka esot zaudējusi savu mazo biznesu un tagad viņai esot grūti parūpēties par septiņiem bērniem.
Vēl apmēram 500 ģimenes tika izliktas no mājām Luandā, kad duš Santuša iesaistījās citā nekustamā īpašuma attīstīšanas projektā. Ģimenēm nācās pārcelties uz vietu, kur ir ļoti slikti dzīves apstākļi un mājokļiem garām plūst notekūdeņi, kas nereti appludina viņu būdiņas. Duš Santuša tikmēr apgalvo, ka saistībā ar šo projektu nevienam neesot nācies piespiedu kārtā pārcelties.
Duš Santuša labi nopelnīja arī darbojoties Angolas telekomunikāciju sektorā. Viņai pieder 25% no valsts lielākā mobilo sakaru pakalpojuma sniedzējiem "Unitel". Viņas tēvs 1999.gadā tam izsniedza darbības licenci, un gadu vēlāk duš Santuša iegādājās akcijas no kādas augstu stāvošas amatpersonas.