Atcerieties – ziemas laikā matu maskas drīkst lietot biežāk, piemēram, katru otro mazgāšanas reizi.
Kā arī nedrīkst aizmirst par cepurēm! Tās palīdzēs izvairīties no asinsvadu sašaurināšanās galvas ādā.
Mati elektrizējas! Ko darīt?
Speciāliste skaidro – pie matu elektrizēšanās vainīga statiskā elektrība, kura rodas berzes procesā. Mati un āda atdod negatīvos lādiņus, bet sintētiskie materiāli, piemēram, poliesters, šo lādiņu uzkrāj. Tāpēc labāk plastmasas ķemmes vietā izvēlēties ķemmi no koka, kā arī dabīgu izejvielu apģērbu. Tas palīdzēs izvairīties no elektrizēšanās.
Sausi mati elektrizējas vairāk. Tādēļ, ja pamanāt, ka mati kļūst sausāki, ir jāmaina kopšanas produkti. Lietojiet kondicionieri sausiem matiem, neaizmirstiet par serumu vai smidzināmo līdzekli, kurš matiem izveido dabīgai līdzīgu hidrolipīdu kārtu jeb plēvīti. Tā padara matus vieglāk savaldāmus un ieveidojamus.
Galvenie matu skaistuma noslēpumi rudens, ziemas un agra pavasara sezonai ir vitamīni matiem ar minerālvielām un aminoskābēm, kā arī
zivju lietošana uzturā 2-3 reizes nedēļā, atklāj skaistuma konsultante.
Negaršo zivis? Ir alternatīva – zivju eļļa! Tā palīdzēs apgādāt ādu ar tik svarīgajām aminoskābēm.
Tāpat talkā nāks intensīvi mitrinošās maskas – lietojiet tās divas reizes nedēļā. Savukārt matu veidošanas produktus izvēlieties ar kopjošu efektu.
Neķemmējiet slapjus matus un neejiet gulēt ar slapjiem matiem, bet matu žāvēšanai izvēlieties silta gaisa režīmu un atcerieties par līdzekļiem termo aizsardzībai!