""Moneyval" progresa ziņojums apliecina, ka ar pieņemtajiem finanšu sektora likumu grozījumiem un papildu resursu piešķiršanu ir panākts ļoti labs normatīvais un sistēmiskais ietvars, lai turpmāk uzraugošās un kontrolējošās iestādes varētu sekmīgi un efektīvi cīnīties pret naudas atmazgāšanu Latvijā," pauda Reirs.
Pēc ministrijā atzīmētā, finanšu sektora "kapitālais remonts" bija nepieciešams, lai stiprinātu spēju novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu un sasniegtu atbilstību starptautiskajiem standartiem šajā jomā.
"Valsts pārvalde sadarbībā ar privāto sektoru ir ieguldījusi lielu darbu un panākusi ļoti labu rezultātu. Par paveikto paldies visu iesaistīto Latvijas finanšu nozari veidojošo institūciju ekspertiem, kas ir apņēmības pilni turpināt ievērojamo, līdz šim panākto progresu un ceļu uz caurspīdīgu, ilgtspējīgu un mūsdienīgu finanšu sektoru," minēja Reirs.
Vienlaikus ministrijā norādīja, ka ir jāņem vērā, ka izšķirošais būs efektivitātes ziņojums, ko februārī izskatīs pasaules centrālās naudas atmazgāšanas apkarošanas organizācijas FATF, kuras asociētais biedrs ir "Moneyval", plenārsesijā. Tās laikā varētu pieņemt lēmumu par Latvijas iekļaušanu vai neiekļaušanu sarakstā, kurā ietvertas valstis ar konstatētiem stratēģiskiem trūkumiem naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā.
Jau ziņots, ka "Moneyval" uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē.
Tagad "Moneyval" uzskata, ka Latvija lielākoties izpildījusi "Moneyval" rekomendācijas tādās jomās kā finansiālas sankcijas saistībā ar terorismu un terorisma finansēšanu; finansiālas sankcijas saistībā ar kodolieroču izplatīšanu; bezpeļņas organizācijas; klientu padziļināta izpēte; konkrētu nefinanšu biznesu un profesiju klientu padziļināta izpēte; finanšu institūciju regulēšana, skaidras naudas kurjeri, izdošana, kā arī cita starptautiskās sadarbības formas.