Šāda atbalsta mehānisma gadījumā pieteikties uz budžeta vietu varētu jebkurš līdz 25 gadu vecumam, kurš ir uzaudzis ģimenē ar vismaz trīs bērniem, stāstīja Parādnieks.
Vienlaikus ir būtiski turpināt darbu pie sabiedrības attieksmes maiņas, uzsvēra Parādnieks. Viņš norādīja, ka jau vairāku gadu garumā tiek strādāts pie tā, lai godinātu daudzbērnu ģimenes un mainītu sabiedrībā pastāvošo uzskatu, ka ģimene un darbs ir savstarpēji konfliktējoši. Proti, radot pēcnācējus, cieš kāda potenciālā karjeras izaugsme. "Bērni ne tikai nav traucējoši, bet drīzāk ir motivators," uzsvēra Parādnieks.
Piekrītot demogrāfa Ilmāra Meža nostājai, Parādnieks uzsvēra, ka ir jāstrādā arī pie bērnudārzu pieejamības veicināšanas. Viņš teica, ka DLC jau vairāku gadu garumā strādājot pie situācijas risināšanas, tomēr uz jautājumu ir jāraugās plašākā mērogā.
Pēc centra vadītāja paustā, ir jādomā par visām sociālajām grupām atsevišķi, un ir jāraugās uz visiem pašreizējiem šķēršļiem. "Nav viena universāla līdzekļa, lai demogrāfisko situāciju būtiski uzlabotu," sacīja Parādnieks.
DLC vadītāja ieskatā, ir arī jāpārskata studējošo un studiju kredītu atvieglojumi vecākiem. Parādnieks uzskata, ka atvieglojumiem ir jābūt lielākiem nekā patlaban. Izmaiņas šādā virzienā, pēc viņa domām, veicinātu iedzīvotāju izpratni par to, ka karjera un ģimenes veidošana ir apvienojami. Tikpat svarīgi ir arī veidot pretimnākošāku valsts politiku attiecībā uz atbalsta mehānismiem strādājošiem jaundzimušo vecākiem.
Kā vēstīts, jaundzimušo skaits Latvijā samazinājies četrus gadus pēc kārtas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie 2019.gada provizoriskie dati.