No amata atstādinātais EM valsts sekretārs arī informē, ka patlaban viņa pārraudzībā ir noslēdzies konkurss "Latvenergo" pastāvīgās padomes locekļu atlasei, kur konkursa komisija ir izvirzījusi astoņus kandidātus.
"Tā vietā, lai atbalstītu lēmumu iecelt padomes sastāvā komisijas virzītos kandidātus, kuriem drošības dienestos veiktās sākotnējās pārbaudes neidentificēja riskus, ministrs lika veikt visu astoņu kandidātu nu jau pilno pārbaudi, tajā skaitā arī to kandidātu, kurus dienesti jau pirmsšķietami atzinuši par nepiemērotiem," raksta Eglītis.
Viņš arī vēstulē uzdod virkni retorisku jautājumu: "Vai no tā var secināt, ka Nemiro vēlas ietekmēt kandidātu atlases izvērtēšanas procedūru, nerēķinoties ar procedūras ilgumu, un tās ietekmi uz akūtu jautājumu risināšanas nepieciešamību, t.sk., "Latvenergo" valdes locekļu termiņa beigu jautājuma risināšanu? Vai varbūt tieši šo "valdes jautājumu" ministrs vēlas ietekmēt ar "paklausīgāku" pagaidu padomes dalībnieku rokām, un tāpēc tieši pirms šodien plānotās "Latvenergo" akcionāru sapulces, kurā bija paredzēts apstiprināt pastāvīgās padomes sastāvu, es tiku atstādināts no amata ar klaji nepietiekamu pamatojumu?"
Eglītis vēstulē piebilst, ka, saskaroties ar viņa profesionālo nepiekāpību un viedokļu atšķirībām, ministrs bija ierosinājis rotāciju, piedāvājot Eglītim Centrālās statistikas pārvaldes priekšnieka amatu, bet EM valsts sekretāra amatam virza darbinieku [Edmundu Valanti - red.], par kura "prasmju un kapacitātes neatbilstību šī amata prasībām esmu iesniedzis dienesta ziņojumu Valsts kancelejai".
Viņš pauž pārliecību, ka valsts pārvaldes mērķis ir strādāt sabiedrības labā, tāpēc būtu tikai pareizi atbilstošāko kandidātu gan EM valsts sekretāra, gan Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatam izvēlēties konkursa kārtībā. "Tas veicinātu valsts pārvaldes pieņemto lēmumu caurspīdīgumu, vienlaikus veicinot arī valsts pārvaldes darba novērtējumu," piebilst Eglītis.